X

جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست
۲۲
آذر ۱۳۹۵
ایمیل به دیگران

name

برج سبز – قبرس / معمار Jean Nouvel

برج سبز قبرس یک ساختمان چند منظوره شامل ۱۰ طبقه آپارتمان مسکونی، ۶ طبقه فضای اداری و ۲ طبقه فضای تجاری است. نتیجه ترکیب این کاربری ها با میدان اطراف ساختمان یک فضای شهری فعال وپویا است که با کاربران تعامل خوبی برقرارکرده است. معمار فرانسوی ژان نوول علاقه مند است که به طرح های […]

  • نام پروژه برج سبز
  • مهندس معمار Jean Nouvel
  • مکان پروژه قبرس
  • سال ساخت 2015
  • سبک پروژه modern
  • وب سایت http://inhabitat.com

برج سبز قبرس یک ساختمان چند منظوره شامل ۱۰ طبقه آپارتمان مسکونی، ۶ طبقه فضای اداری و ۲ طبقه فضای تجاری است. نتیجه ترکیب این کاربری ها با میدان اطراف ساختمان یک فضای شهری فعال وپویا است که با کاربران تعامل خوبی برقرارکرده است.

معمار فرانسوی ژان نوول علاقه مند است که به طرح های خود یک فضای سبز اضافه کند. بلوک برج سبز وسفید جدیدترین طرح این معمار در قبرس یک مثال بسیار خوب در این زمینه است که شور واشتیاق وی به این مدل از طراحی را نشان میدهد.سبک پروژه مدرن با تلفیقی از معماری سبز است.

jean-nouvel-nicosia-cyprus-green-tower-archreport-01

نمای سفید برج سبز قبرس باعث شده که ساختمان به طور کامل از بافت سنتی اطرافش متمایز گردد. ترکیب بندی ریتمیک باز شوها و تراسها الگوی رایج پنجره ها در ساختمانهای این منطقه را رعایت نکرده و سبب پویایی و خلاقیت در نمای ساختمان شده است.

jean-nouvel-nicosia-cyprus-green-tower-archreport-04

آتریوم مرکزی ساختمان توسط شبکه شطرنجی مربع شکل احاطه شده است، به طوری که گیاهان موجود در آتریوم در قسمتهایی که تراکم پوشش گیاهی زیاد میشود از این مربعها بیرون زده و باعث شده همنشینی رنگ سبز گیاهان با رنگ سفید نما جلوه ای خاص به ساختمان دهد. همچنین الگوی نامنظم به کار رفته در چیدمان مربعها بر مدرن بودن بنا تاکید میکند.

jean-nouvel-nicosia-cyprus-green-tower-archreport-06

پوشش گیاهی به فضای داخل ساختمان محدود نمیشود بلکه فضای اطراف پروژه نیز فضای سبز وسیعی قرارگرفته که درختان زیتون ۴۰۰ ساله را شامل می شود.این ویژگی به همراه آب وهوای معتدل منطقه باعث شده است که ساکنان اوقات فراغت خود را در این فضا سپری کنند.

عملیات اجرایی این پروژه در آوریل ۲۰۱۵ به پایان رسید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

اینستاگرام : https://www.instagram.com/archcal

کانال تلگرام : https://telegram.me/archreport_ir

اپلیکیشن تقویم معماری :  https://cafebazaar.ir/app/com.archreport.cal

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • نرم افزار اندروید

سایر پروژه ها