X

جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست
۲۴
دی ۱۳۹۵
ایمیل به دیگران

name

یادبود آتش نشان مینسوتا – آمریکا / معمار Leo A Daly

یادبود آتش نشان مینسوتا در واقع تنها یک المان هنری نیست . این المان یادبود آتش نشانیست در شهر مینسوتای آمریکا که در حال انجام وظیفه و نجات شهروندان این شهر ، جان خود را از دست داده است . این بنای یادبود در زمین بزرگی به همراه لندسکیپ اجرا شده است . در حقیقت […]

  • نام پروژه یادبود آتش نشان مینسوتا
  • طراح Leo A Daly
  • مکان پروژه Saint Paul, MN, United States
  • سال ساخت 2012
  • عکاس Bill Baxley

یادبود آتش نشان مینسوتا در واقع تنها یک المان هنری نیست . این المان یادبود آتش نشانیست در شهر مینسوتای آمریکا که در حال انجام وظیفه و نجات شهروندان این شهر ، جان خود را از دست داده است . این بنای یادبود در زمین بزرگی به همراه لندسکیپ اجرا شده است . در حقیقت بنای یادبود آتش نشان روی بقایای سازمان آتش نشانی قدیمی واقع شده است .

Minnesota_Fallen_Firefighters_Memorial - Archreport (11)

طراح این المان از بقایای ساختمان قدیم برای بستر این بنا استفاده نموده و در قسمتی که دیواره ساختمان شروع میشود مقداری از دیوار را حفظ نموده و لندسکیپ پروزه دقیقا از روی این دیوار آغاز میگردد.

در بنای یادبود آتش نشان یک مجسمه آتش نشان قرار دارد که در حال نجات یک کودک است . این آتش نشان در حال بالا رفتن از یک نردبام زنجیر مانند است که از حفره ای واقع در یک سقف به سمت پایین متصل شده است . در حقیقت به صورت استعاری یک سقف در این بنای یادبود در نظر گرفته شده که بر روی تعدادی میله که به صورتی زندان مانند این فضا را پوشانده اند قرار گرفته است .

در نگاه اول به این المان یک زندان ناخوشایند دیده میشود ، که کودک و مردی در آن گرفتار به نظر می آیند و با نزدیک تر شدن به این المان کم کم حفره داخل سقف به چشم می آید و لباسها و هویت شغلی آتش نشان مشخص میشود ، با درک کامل موضوع به سرعت این تصور به ذهن انسان خطور میکند که با توجه به حفره و نردبام و آتش نشان ، تنها راه نجات کودک از این زندان ، آتش نشان است . و به سرعت تمامی المان معنا پیدا میکند . یک آتش نشان در حال نجات یک کودک و این تمامی ماجراست . هنر خلق این حس با سناریویی با این حدِ ایجاز قابل ستایش و بسیار خلاقانه است . ارزش هنر این معمار زمانی قابل درک خواهد بود که پیشنهادی دیگری برای این المان را در ذهن پرورش دهید ، و قصد انتقال این حس و نجات یک انسان و فداکاری یک آتش نشان را به مخاطب خود داشته باشید .

اما نکته جذاب در این المان وجود رینگ استیل در قسمت حفره المان است که در طول روز مانند آینه نور را منعکس کرده و در نهایت با تابش خورشید به روی آن مجسمه آتش نشان و کودک را بسیار گرم مینماید ، هنگامی که مخاطب به آن نزدیک میشود ، حتی بدون دست زدن به این المان گرمای آن را احسا میکند . در این حالت حتی اگر سناریویی را که در بازدید از این المان گفته شد ، احساس نکرده باشید به ناگاه با گرمای المان ذهن شما با آتش و گرما و خطر و … بیدار میشود و شروع به درک المان مینماید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام : https://www.instagram.com/archcal

کانال تلگرام : https://telegram.me/archreport_ir

اپلیکیشن تقویم معماری :  https://cafebazaar.ir/app/com.archreport.cal

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • نرم افزار اندروید