X

جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست
۲۷
مهر ۱۳۹۵
ایمیل به دیگران

name

کلیسایی به شکل روبان / Hiroshi Nakamura & NAP Architects

این کلیسای کوچک در واقع بیشتر به منظور برگذاری مراسم عروسی ساخته شده است. این کلیسا در مرکز باغ هتلی به نام  “Bella Vista Sakaigahama” در شهر هیروشیما قرار دارد. سایت پروژه بر روی تپه ای قرار دارد که منظره ای جذاب با وسعت دید کامل به دریاچه داخلی ژاپن را داراست. این ساختتمان در […]

  • نام پروژه کلیسایی به شکل روبان
  • طراح Hiroshi Nakamura & NAP Architects
  • مهندس سازه Ove Arup & Partners Ltd
  • مکان پروژه Hiroshima, Hiroshima Prefecture, Japan
  • مساحت 80 متر مبع
  • سال ساخت 2013
  • عکاس Koji Fujii / Nacasa & Partners Inc

این کلیسای کوچک در واقع بیشتر به منظور برگذاری مراسم عروسی ساخته شده است. این کلیسا در مرکز باغ هتلی به نام  “Bella Vista Sakaigahama” در شهر هیروشیما قرار دارد. سایت پروژه بر روی تپه ای قرار دارد که منظره ای جذاب با وسعت دید کامل به دریاچه داخلی ژاپن را داراست. این ساختتمان در واقع از ترکیب عجیبی از دو راه پله ساخته شده که در نهایت در نقطه اوج به هم میرسند. کانسپت این پروژه هم همین است، ترکیب دو راه پله مارپیچ که تمثیلی از ترکیب و به هم آمیختن دو نفر با تمام تمایلات و تنش ها و هیجانات روهیست که در قالب دو مسیر مارپیچ به هم میرسند و در نقطه اوج که تمثیل است از عشق و وصال که این دو مسیر به هم رسیده و در هم ادغام میشوند.

 

این مارپیچ ها به صورت مارپیچ در ارتفاع ۱۵٫۴ متری از سطح زمین به هم میرسند. زمانی که عروس و داماد پس از طی مسیر مارپیچ به هم میرسند، فضای اصلی کلیسا در همکف با ۸۰ صندلی آماده پذیرایی از میهمانان و همراهیان آنان هستند. اسن سالن که در هسته مرکزی دو راه پله مارپیچ قرار دارد با جداره های شیشه ای نمایی زیبا از درختان و دریاچه را به نمایش میگذارد.

_35a2561

در ساختمان های دیگر معمولا جنس متریال سقف و کف متفاوت است و یا از اجزای متفاوتی تشکیل شده اند اما در این بنا راه پله ها در عین بازی کردن نقش مسیر رسیدن به بام خود در نقش دیوار و کف ظاهر میشوند، به طوری که با نزدیک تر شدن به یکدیگر تشکیل سقف مجموعه را می دهند. علاوه بر دیوار و سقف این دو راه پله با جان پنا ههای بلند خود نقش سایه بان را نیز برای فضای داخلی کلیسا ایفا میکنند.

_35a6516_re

این کلیسا با وجود مساحت کم خود سناریوی جذابی را برای مراسم عروسی ایجاد میکند که به نوبه خود زمان زیاد تری از دیگر کلیسا ها در آن صرف خواهد شد. به گونه ای عروس دست در دست پدر خود وارد فضای تالار شده و پس از همراهی و اجرای آیین ازدواج از یکی از راه پله های دوار به سمت بالای کلیسا میرود و داماد نیز از راه پله دیگر مسیر بام کلیسا را در پیش میگیرد. این دو در بالای بام به هم میرسند که در این فضا ضمن خلوت کردن با خالق خود سمبل هایی نمادین از زندگی مثل حضور تنها همراه در زندگی، تجربه زیباییها با یکدیگر، سختی ابتدای مسیر زندگی و … را تجربه مینمایند و سپس به همراهی یکدیگر به جمع میهمانان میپیوندند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

اینستاگرام : https://www.instagram.com/archcal

کانال تلگرام : https://telegram.me/archreport_ir

اپلیکیشن تقویم معماری :  https://cafebazaar.ir/app/com.archreport.cal

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • نرم افزار اندروید