X

جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست
۱۲
آذر ۱۳۹۵
ایمیل به دیگران

name

کتابخانه Vaughan – کانادا / گروه معماری ZAS

کتابخانه Vaughan ، توسط گروه معماری ZAS در کشور کانادا در سال ۲۰۱۶ در متراژی به مساحتی بالغ بر ۳۰۰۰ متر مربع به طراحی گردید. این کتابخانه با بهره گیری از ابزار و تکنولوژی قرن بیست و یکم، با استقبال زیادی از بازدیدکنندگان، مواجه گردید، همچنین هدف از ایجاد چنین فضایی، توانمند سازی ساکنان محلی […]

 • نام پروژه کتابخانه Vaughan
 • طراح ZAS Architects + Interiors
 • پیمانکار Alumicor, Pinta Acoustic, Saint-Gobain
 • مکان پروژه Vaughan, ON, Canada
 • مساحت 3306 متر مربع
 • سال ساخت 2016
 • عکاس doublespace photography
 • وب سایت www.archdaily.com

کتابخانه Vaughan ، توسط گروه معماری ZAS در کشور کانادا در سال ۲۰۱۶ در متراژی به مساحتی بالغ بر ۳۰۰۰ متر مربع به طراحی گردید. این کتابخانه با بهره گیری از ابزار و تکنولوژی قرن بیست و یکم، با استقبال زیادی از بازدیدکنندگان، مواجه گردید، همچنین هدف از ایجاد چنین فضایی، توانمند سازی ساکنان محلی در همه سنین و اقشار می باشد.

doublespace architectural photography toronto montreal ottawa

نمای باز و استفاده از پوشش شیشه ای گسترده باعث شده تا از نور خورشید بطور کامل استفاده شود و تغییر انعکاس و زوایای نور خورشید نیز، فضای داخل را همواره در حال تغییر نشان می دهد، همچنین سبب شده تا حجم بیشتری از مردم خیابان، به فعالیت های داخل این مجموعه جذب شوند. الگوهای پانل های شیشه ای نما، به مانند قطعات پانلی هستند که روی هم افتاده اند و یک طرح خاص را ایجاد کرده اند. علاوه بر این هندسه پیچیده ی نمای خارجی ساختمان، یک حلقه اطراف حیاط مرکزی ایجاد کرده است.

doublespace architectural photography toronto montreal ottawa

vaughan-library-archreport-7

طراحی فضای داخلی آن بگونه ای است که بجای استفاده از معماری سنتی فضاهای کتابخانه ای، با بهره گیری از طراحی فضاهایی انعطاف پذیر، موجب تشویق استفاده کنندگان به تعاملات اجتماعی و یادگیری گروهی شده است. همچنین باعث ترویج فرهنگ یادگیری برای گروه های مختلف سنی از دانش آموزان ابتدایی تا دانش آموزان دبیرستان و نیز از کودکان نوپا، نوجوانان تا والدین شده است. علاوه بر این، چیدمان فضای داخلی کتابخانه Vaughan ، با مبلمان ها در رنگ ها و مدل های گوناگون باعث پویایی هرچه بیشتر فضا شده است.

doublespace architectural photography toronto montreal ottawa

doublespace architectural photography toronto montreal ottawa

امکاناتی از قبیل مدل سازی کامپیوتری، پرینترهای سه بعدی، مجموعه رسانه ها، استودیوی ضبط صدا، از دیگر امکانات کتابخانه Vaughan می باشد که باعث افزایش فرصت یادگیری و مهارت های گوناگون برای بازدیدکنندگان می شود.

این کتابخانه، یک نمونه خوب برای معماران و دانشجویان معماری می باشد تا بتوانند از ایده های آن و نحوه نگرش معمار آن به سبک جدید طراحی فضاهای کتابخانه ای بهره گیرند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

اینستاگرام : https://www.instagram.com/archcal

کانال تلگرام : https://telegram.me/archreport_ir

اپلیکیشن تقویم معماری :  https://cafebazaar.ir/app/com.archreport.ca

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

 • اینستاگرام
 • تلگرام
 • نرم افزار اندروید

سایر پروژه ها