جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست
۳
مرداد ۱۳۹۴
ایمیل به دیگران

پل های سنگی زیبای جهان

اين پل‌ها شگفتي‌هاي مهندسي و معماري هستند و در واقع شكل گرفتن هر كدام آن‌ها نشانگر قدرت و توانايي انسان است و البته تمام آنها هم جاذبه‌هاي گردشگري و قطب‌هاي جذب توريست هستند.

اين پل‌ها شگفتي‌هاي مهندسي و معماري هستند و در واقع شكل گرفتن هر كدام آن‌ها نشانگر قدرت و توانايي انسان است و البته تمام آنها هم جاذبه‌هاي گردشگري و قطب‌هاي جذب توريست هستند.

پوئنته نوآ در روندا اسپانیا

این پل بین سال‌های ۱۷۵۱ تا ۱۷۹۳ روی رود گوآدالوین کشیده شده است و ۱۲۰ متر طول دارد.گفته می‌شود در ساخت این پل ۵۰ کارگر جان خود را ازدست‌داده‌اند. همچنین دو اتاقک زیر پل برای زندانی و شکنجه کردن جانیان مورداستفاده قرار می‌گرفت. این پل در حال حاضر یکی از مناطق تفریحی و گردشگری در اسپانیا است

po1

پل باستی در پارک ملی ساکسون در آلمان

این پل برای اولین بار در سال ۱۸۵۱ جایگزین یک پل چوبی که سال ۱۸۲۴ ساخته‌شده بود، شد. از ۷۶/۵ متر طول برخوردار است و ۴۰ متر ارتفاع دارد.

po2
پل ریالتو در ونیز ایتالیا

این پل قدیمی ترین پل کانال گراند در ونیز است که به سال ۱۹۵۱ بازمی‌گردد و در حال حاضر یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری ایتالیا است.

po3

پل خواجو در اصفهان

پل خواجو در قرن ۱۷ میلادی روی رودخانه زاینده‌رود کشیده شد. این پل ۱۳۳ متری از ۲۴ آرک تشکیل‌شده است.

po4
پل چارلز در پراگ جمهوری چک

po5

پل پونته نوف در پاریس فرانسه

این پل روی رود سن پاریس کشیده شده است و ۲۳۲ متر طول دارد. پل پونته نوف بین سال‌های ۱۵۷۸ تا ۱۶۰۷ بناشده است.

po6
استاری موست در موستار هرزه گوین

این پل روی رود نریتوا کشیده شده و بیش از ۴۲۷ سال دارد. در جنگ بوسنی(۱۹۹۳) این پل ویران شد و مرمت آن تا سال ۲۰۰۴ به طول انجامید.

po7
پل کونیتسا در کونیتسا یونان

پل کونیتسا در سال ۱۸۷۰ به ارتفاع ۲۰ متر روی رود آئوس بنا شد

po8

 

پل پونته ویکو در فلورانس ایتالیا

این پل قرون وسطی تنها پل شهر فلورانس است که در جنگ جهانی دوم شهر را نجات داد. درگذشته بخش پایینی پل مرکز حضور قصابی‌های شهر بود که در حال حاضر به منطقه‌ای برای فروش سوغاتی تبدیل‌شده است.

po9

سایر پروژه ها

ورود به گزارش معمار

رمز عبور را فراموش کرده ام | ثبت نام در سایت