X

جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست
۲۸
بهمن ۱۳۹۵
ایمیل به دیگران

name

پارکینگ و پیست سورتمه – سوئد / گروه معماری سفید + گروه معماری Henning Larsen

شهرستان  Piteå در کشور سوئد در ۱۳۰ کیلومتری زیر دایره قطب شمالی قرار دارد و کارفرما قصد ایجاد یک پارکینگ عمومی و یک تپه سورتمه و همچنین یک آمفی تئاتر و یک فانوس دریای را به صورت هم زمان داشت. در نهایت پروژه پارکینگ و پیست سورتمه با نام Stadsberget توسط دو گروه معماری سفید و Henning Larsen اجرا […]

  • نام پروژه پارکینگ و پیست سورتمه
  • طراح گروه معماری سفید + گروه معماری Henning Larsen
  • مساحت 5000 متر مربع

شهرستان  Piteå در کشور سوئد در ۱۳۰ کیلومتری زیر دایره قطب شمالی قرار دارد و کارفرما قصد ایجاد یک پارکینگ عمومی و یک تپه سورتمه و همچنین یک آمفی تئاتر و یک فانوس دریای را به صورت هم زمان داشت. در نهایت پروژه پارکینگ و پیست سورتمه با نام Stadsberget توسط دو گروه معماری سفید و Henning Larsen اجرا شد که به مرکز ملاقات منحصر به فرد و جاذبه توریستی شهر محل پروژه تبدیل شده است .

پارکینگ و پیست سورتمه شهرستان Piteå در پنج طبقه و با ظرفیت ۲۲۸ خودرو طراحی شده و در زمانهای تابستان محلی با گلکاری های باشکوه برای قرار های ملاقات و در زمستان محلی برای بازی و سورتمه سواری کودکان و نوشیدین یک فنجان قهوه گرم هنگام زمستان می باشد. در حال حاضر کاربری این ساختمان در کنار آمفی تئاتر به عنوان پارکینگ برای روزهای یکشنبه و اجرای موسیقی زنده است .

کل نمای ساختمان با چوب کاج اروپایی طراحی و اجرا شده و دارای منافذی میباشد که نور خورشید را به داخل عبور میدهند. این ساختمان با وجود روزنه های بسیار در نمای خود در طول شب مانند فانوسی میدرخشد .

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام : https://www.instagram.com/archcal

کانال تلگرام : https://telegram.me/archreport_ir

اپلیکیشن تقویم معماری :  https://cafebazaar.ir/app/com.archreport.cal

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • نرم افزار اندروید

سایر پروژه ها