X

جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست
۱۱
بهمن ۱۳۹۵
 • ​ . پروژه های ایرانی ., مسکونی, ویلا
 • بدون دیدگاه
ایمیل به دیگران

name

ویلای لوکس مهسان پنج (تلفیقی از معماری مدرن با معماری سنتی ایرانی) – تهران

یک ویلای فوق العاده لوکس و زیبا با نام مهسان پنج در منطقه ی شهرک غرب واقع شده است و یکی از لوکس ترین ویلاهای تهران می باشد. ویلایی با شیشه های رنگی و المان ها زیبای معماری سنتی ایرانی. معمار و طراح خلاق آن سعی کرده تا تلفیقی تکرار نشدنی و لوکس از معماری […]

 • نام پروژه ویلای لوکس مهسان
 • طراح گروه معماری ره نقش
 • مهندس معمار عبد الرضا بارفروش
 • مکان پروژه تهران - شهرک غرب
 • مساحت 800 متر مربع
 • کاربری مسکونی
 • وب سایت http://sakhtemanlux.ir

یک ویلای فوق العاده لوکس و زیبا با نام مهسان پنج در منطقه ی شهرک غرب واقع شده است و یکی از لوکس ترین ویلاهای تهران می باشد. ویلایی با شیشه های رنگی و المان ها زیبای معماری سنتی ایرانی. معمار و طراح خلاق آن سعی کرده تا تلفیقی تکرار نشدنی و لوکس از معماری سنتی ایرانی و معماری مدرن را به اجرا و نمایش درآورد. این ویلا در ۴ طبقه با مساحتی حدود ۸۰۰ متر مربع طراحی و ساخته شده است.

ویژگی های ویلای مهسان پنج
.قرار گرفتن در بین ۷ کاندید برتر مسابقات هوشمند KNX آلمان در سال۲۰۱۰ (هوشمندترین ساختمان ایران تا سال۲۰۱۰)
.دارای برچسب انرژی نوع A (بهینه سازی مصرف سوخت و انرژی)
.خانه زنده ( این ویلا با تغییر روز و شب و فصل تغییراتی در خانه بوجود می آید.)
.تلفیق معماری سنتی ایرانی با معماری مدرن
.استفاده از آخرین تکنولوژی ها,متدها و برندهای سلطنتی و روز دنیا
.اجرای بسیار دقیق و خاص توسط استادان ایرانی و خارجی


در این بین لازم دانستیم تا اشاره ای به سبک معماری ایرانی و ویژگی هایی که او را متمایز می سازد اشاره ای داشته باشیم؛ معماری که به معماری درونگرا شناخته می شود.
معماری در ایران بیش از ۶۰۰۰ سال تاریخ پیوسته دارد. این معماری نه‌تنها فراتر از مرز جغرافیایی ایران امروزی نمودی بارز دارد بلکه از نظر تنوع، پهنه وسیعی را در بر می‌گیرد. عناصر طراحی نیز در معماری ایرانی از قدمتی ۳ هزار ساله برخوردار است. این عناصر از تالار گوردخمه‌ها گرفته تا سقف چهارطاقی‌ها و چهارایوانی‌ها همواره در دوران‌های مختلف حضور داشته و تاثیرگذاری خود را در زندگی امروز نیز حفظ کرده‌اند. در واقع معماری ایرانی دارای استمراری بوده که هر چند بارها بر اثر کشمکش‌ های داخلی و هجوم‌های خارجی دستخوش فترت یا انحراف موقتی شده، با این همه به سبکی دست یافت که با هیچ سبک دیگری اشتباه نمی‌شود. در ایران معماری آثار تاریخی در عین اینکه دارای مفهوم و هدف دینی و آیینی است، مانند سایر نقاط جهان وابسته به عواملی چون اقلیم، مصالح موجود، فرهنگ منطقه، فرهنگ همسایه، دین و آیین و باور و بانی بناست. اصول معماری ایرانی مهم‌ترین اصول معماری ایرانی را «درون‌گرایی»، «پرهیز از بیهودگی» ، «مردم‌محوری» ، «خود‌بسندگی» و «نیارش» دانسته‌اند.

درباره گروه معماری ره نقش

گروه معماری ره نقش به مدیریت مهندس عبد الرضا بارفروش فعالیت تخصصی خود را از سال ۱۳۷۱ آغاز نمود. این گروه تخصصی علاوه بر تقویت توانمندیهای خود در ارائه خدماتی متفاوت و با کیفیت در زمینه طراحی و نظارت بر پروژه های با کاربری های مختلف، اعم از مسکونی، تجاری، اداری و ویلای، کوششی مضاعف در اثبات تخصص خود در زمینه طراحی و اجرای ویلاهای لوکس و مدرن و همچنین طراحی ویلا با تلفیق سبک های کلاسیک و مدرن نمود. در کنار توجه خاص به طراحی املاک ویلایی و لوکس به عنوان دومین مبحث تخصصی، طراحی مراکز تجاری و اداری در دستور کار این گروه قرار گرفت تا جایی که انتخاب نهایی طرح های این گروه برای مراکز تجاری معتبری همچون مرکز تجارت جهانی فردوسی، مرکز تجارت جمهوری و دهها مرکز تجاری لوکس دیگر در تهران، نتیجه توانمندی گروه معماری ره نقش در ارائه طراحی های جذاب و چشم گیر تجاری گردید. این گروه هم اکنون آماده همکاری در زمینه طراحی و نظارت پروژه های لوکس و خاص در تمامی کاربری ها می باشد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام : https://www.instagram.com/archcal

کانال تلگرام : https://telegram.me/archreport_ir

اپلیکیشن تقویم معماری :  https://cafebazaar.ir/app/com.archreport.cal

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

 • اینستاگرام
 • تلگرام
 • نرم افزار اندروید