X

جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست
۹
آبان ۱۳۹۵
ایمیل به دیگران

name

ویلایی مدرن در سنگاپور/ Wallflower Architecture

خانه باغ طراحی شده توسط wall flower architecture یک ویلای لوکس برای زندگی یک خانواده مدرن سنگاپوری است. مالکان خانه صاحب یک شرکت ساخت وساز هستند وعملیات اجرایی این ویلا را خودشان انجام داده اند. آنها از این موقعیت استفاده کرده وتوانایی های خود در اجرای پروژه را به خوبی به معرض نمایش گذاشته اند. […]

  • نام پروژه ویلای مدرن در سنگاپور
  • طراح Wallflower Architecture
  • مکان پروژه Singapore
  • سبک پروژه modern
  • وب سایت http://www.contemporist.com

خانه باغ طراحی شده توسط wall flower architecture یک ویلای لوکس برای زندگی یک خانواده مدرن سنگاپوری است. مالکان خانه صاحب یک شرکت ساخت وساز هستند وعملیات اجرایی این ویلا را خودشان انجام داده اند. آنها از این موقعیت استفاده کرده وتوانایی های خود در اجرای پروژه را به خوبی به معرض نمایش گذاشته اند.

contemporary-architecture_251016_03-1

پس از گذر از دروازه ورودی سالن غار مانندی مارا به سمت ویلا هدایت میکند. در سقف این ورودی غار مانند یک حفره دایره ای شکل وجود دارد که در بالای ان حوض آبی تعبیه شده است. نور خورشید پس از عبور از میان آب وارد این فضا میشود که تلئلو زیبایی را به وجود می آورد.

contemporary-architecture_251016_05

بعد از عبور از این سالن پله های مارپیچ جلب توجه می کند. در انتهای راهرو یک اتاق چند منظوره و یک اتاق سرگرمی همچنین لاندری، انبار، حمام و یک آسانسور وجود دارد.

contemporary-architecture_251016_08-1

بعد بالا رفتن از پله مارپیچ به یک نشمین بزرگ با چشم انداز وسیع به فضای سبز اطراف میرسیم. درخواست مالکان خانه از طراح پروژه یک فضای نشیمن مستقل از پذیرایی و ناهارخوری و قرارگیری این دو در مجاورت استخر و فضای سبز بود. طراحان برای پاسخگویی به این نیاز از فضای سبز و استخر را به درون پلان کشیدند تا جایی که مرز درون وبیرون دقبقا مشخص نیست.

contemporary-architecture_251016_11-1

جهت آسایش بیشتر ساکنان آشپزخانه به دو آشپزخانه مرطوب و خشک تفکیک شده است. آشپزخانه مرطوب برای شست وشو مواد غذایی و آشپزخانه خشک صرفا برای آماده سازی سرو غذا استفاده می شود. در طبقه دوم ویلا اتاق مهمان و اتاقهای خواب قرارگرفته است. از بام خانه به عنوان یک تراس بزرگ استفاده میشود.

contemporary-architecture_251016_13

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

اینستاگرام : https://www.instagram.com/archcal

کانال تلگرام : https://telegram.me/archreport_ir

اپلیکیشن تقویم معماری :  https://cafebazaar.ir/app/com.archreport.cal

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • نرم افزار اندروید

سایر پروژه ها