X

جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست
۲۳
آبان ۱۳۹۵
ایمیل به دیگران

name

مرکز پیشرفته مراقبت کودکان Buerger – آمریکا / گروه معماری Pelli Clarke Pelli Architects

طراحی مرکز پیشرفته مراقبت از کودکان Buerger در غرب فیلادلفیا در آمریکا صورت گرفت. این طراحی شامل طراحی ۱۲ طبقه حجم های موجدار در قسمت مرکزی و شش طبقه موجدار در قسمت بال پروژه می شود. ساختمان در فضاهایی که مابین موجهای ساختمان ایجاد شده است با رنگهای اصلی و به صورت خالص رنگ آمیزی شده […]

  • نام پروژه مرکز پیشرفته مراقبت کودکان Buerger
  • طراح گروه معماری Pelli Clarke Pelli Architects
  • مکان پروژه Philadelphia, PA, United States
  • مساحت 65000 متر مربع
  • سال ساخت 2014
  • عکاس Jeff Goldberg/Esto

طراحی مرکز پیشرفته مراقبت از کودکان Buerger در غرب فیلادلفیا در آمریکا صورت گرفت. این طراحی شامل طراحی ۱۲ طبقه حجم های موجدار در قسمت مرکزی و شش طبقه موجدار در قسمت بال پروژه می شود. ساختمان در فضاهایی که مابین موجهای ساختمان ایجاد شده است با رنگهای اصلی و به صورت خالص رنگ آمیزی شده است. این رنگ آمیزی حس زنده و شادی به فضای این مرکز درمانی بخشیده و احساس غریبگی و ترس را در مخاطبان کم سن و سال خود از بین میبرد.

این رنگ آمیزی با شعار ” صبر کن – بازی کن – یادبگیر ” و رنگهای متناظر این سه شعار رنگ آمیزی شده و در بالای ساختمان نیز فضای روف گاردن جهت توانبخشی و استراحت بیماران فراهم شده است.

فضای باز سه هکتاری مجموعه، فضای سبز مفرح و دلپذیری را برای تفرج و استراحت بیماران و خانواده های آنها فراهم کرده است. در این فضا باغ دارویی که از کاشت گیاهان دارویی ایجاد شده است وجود دارد. علاوه بر امکانات تفرجی و باغ مجموعه در زیر سطح باغ نیز پارکینگ پنج طبقه جهت استقرار خودرو مراجعان و همراهان بیمار قرار دارد.

لابی ورودی مجموعه به وسیله یک حجم قرمز رنگ و بزرگ به دو قسمت تقسیم میشود. این حجم قرمز در واقع دو راهروی اصلی را از هم جدا میکند و در بدو ورود پیشینه های ذهنی مراجع را نسبت به فضای جدی و خشک یک مرکز درمانی از بین میبرد و در بدو ورود مخاطب با فضایی جذاب و پر هیجان روبرو میشود تا علاوه بر کاهش استرس با فضا ارتباط برقرار کرده و به آن علاقمند گردد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

اینستاگرام : https://www.instagram.com/archcal

کانال تلگرام : https://telegram.me/archreport_ir

اپلیکیشن تقویم معماری :  https://cafebazaar.ir/app/com.archreport.cal

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • نرم افزار اندروید

سایر پروژه ها