X

جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست
۱
بهمن ۱۳۹۵
ایمیل به دیگران

name

مرکز پشتیبانی علمی کالج Miami Dade – آمریکا / گروه معماری Perkins+Will

مجموعه مرکز پشتیبانی علمی کالج Miami Dade ساختمانی با مساحت تقریبی ۱۲۵۰۰ متر ، جهت خدمت رسانی به بیش از ۱۲۰٫۰۰۰ دانشجو ساخته شده است . این مجموعه شامل ۹۳۰ کلاس درس می باشد که در ۲۱ تیپ متفاوت طراحی و ساخته شده اند . برای ایجاد حس سرزندگی و همراهی با کالج اصلی ، ساختمان کالج […]

  • نام پروژه مرکز پشتیبانی علمی کالج Miami Dade
  • طراح گروه معماری Perkins+Will
  • مکان پروژه SW 100th St, Miami, FL 33176, United States
  • مساحت 12500 متر مربع
  • سال ساخت 2012
  • عکاس Robin Hill

مجموعه مرکز پشتیبانی علمی کالج Miami Dade ساختمانی با مساحت تقریبی ۱۲۵۰۰ متر ، جهت خدمت رسانی به بیش از ۱۲۰٫۰۰۰ دانشجو ساخته شده است . این مجموعه شامل ۹۳۰ کلاس درس می باشد که در ۲۱ تیپ متفاوت طراحی و ساخته شده اند .

برای ایجاد حس سرزندگی و همراهی با کالج اصلی ، ساختمان کالج Miami Dade حضور دانشجویان و نمایش آنها را در اولویت قرار داده ، به این صورت که آتریوم مرکزی در بدو ورود محلی برای استراحت و استفاده دانشجویان است و اطراف این آتریوم فضاهای عبور و مرور دانشجویان قرار دارد . این فضا ها باعث می شود که در هر لحظه که وارد بنا می شوید ، انبوهی از جمعیت جوان و سرزنده دانشجویان را در مسیر خود مشاهده کرده و احساس زندگی در این فضا را درک نمایید .نمای ساختمان با استفاده از بتن و شیشه بوده و رنگ در این نماسازی نقشی ندارد ، البته انتخاب این نوع نماسازی به معنی عدم آگاهی معمار به رنگ آمیزی و استفاده از پتانسیل های رنگ در نما نیست ، بلکه این استفاده افراطی از رنگ خاکستری (رنگ خام بتن) در نماسازی فقط و فقط به دلیل بارز  کردن حضور دانشجویان و نمایان ساختن سرزندگی بناست که در قبل به آن اشاره شد . با حضور دانشجویان با ظاهر و لباسهای متفاوت در محیط دانشگاه ، اولین چیزی که به چشم میخورد ، دانشجویان در بستری خنثی از رنگ خاکستری می باشد ، که این امر به بروز دادن و نمایش هر چه بیشتر این حضور می انجامد .

حجم های اصلی تشکیل دهنده حجم کلی بنا ، به صورت خالص و نزدیک به حجم های بروتالیستی بوده و خوانایی این بنا را بیشتر مینماید . استفاده از این احجام خالص نه تنها به دلیل خوانایی فضا ها و محیط دانشگاه از دید ناظر بیرون از این فضا می باشد ، بلکه به خوانایی و تناسب فضاهای داخلی و ساماندهی کلاسهای درس واقع در این فضا نیز کمک شایانی مینماید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام : https://www.instagram.com/archcal

کانال تلگرام : https://telegram.me/archreport_ir

اپلیکیشن تقویم معماری :  https://cafebazaar.ir/app/com.archreport.cal

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • نرم افزار اندروید