X

جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست
۲۸
بهمن ۱۳۹۵
ایمیل به دیگران

name

مرکز حمل و نقل تجارت جهانی – آمریکا / شرکت Santiago Calatrava

مرکز حمل و نقل تجارت جهانی ، به عنوان یک ساختار مستقل در امتداد لبه جنوبی پلازای شهری ” Wedge of Light ” قرار گرفته است . همانطور که در طراحی شهری Daniel Libeskind مشخص شده است ، این پلازای شهری با Fulto و Greenwich و از سمت شمال با Church Streets و از سمت جنوب با ۳ ساختمان […]

  • نام پروژه مرکز حمل و نقل تجارت جهانی
  • طراح Santiago Calatrava
  • مهندس معمار Downtown Design Partnership
  • مکان پروژه African Burial Ground National Monument, 290 Broadway, New York, NY 10007, USA
  • کارفرما Port Authority of New York and New Jersey
  • سال ساخت 2016
  • عکاس Hufton+Crow, Imagen Subliminal, Courtesy of Santiago Calatrava

مرکز حمل و نقل تجارت جهانی ، به عنوان یک ساختار مستقل در امتداد لبه جنوبی پلازای شهری ” Wedge of Light ” قرار گرفته است . همانطور که در طراحی شهری Daniel Libeskind مشخص شده است ، این پلازای شهری با Fulto و Greenwich و از سمت شمال با Church Streets و از سمت جنوب با ۳ ساختمان برج احاطه شده است.

این ساختمان از یک قوس بیضی به طول تقریبی ۱۱۰ متر تشکیل شده که در بیشترین ارتفاع به به ۳۰ متر میرسد و کل ساختار دارای بالهایی است که از سطح ساختمان نزدیک به ۵۰ متر فاصله میگیرد.

بازدید کنندگان این ساختمان میتوانند از ورودی شرقی و غربی وارد بنا شوند و در بدو ورود با ارتفاع تقریبی ۷ متر از سطح زمین وارد بنا میشوند و به وسیله ارتباطات عمودی به سطح اصلی این بنا وارد میشوند که در بیشترین طول و عرض خود ( ۱۲۰ متر * ۶۵ متر ) قرار دارد.

فرم تندیس گونه این ساختمان مانند اکثر کارهای کالاتراوا از یک سری دنده های عضیم تشکیل شده است . کالاتراوا بیان میکند که در این بنا و دیگر ساختمان های خود از نور به عنوان عنصر اصلی بنا استفاده نموده است . در طول روز ، نور از پنجره های ما بین این ساختمان وارد بنا شده و باعث ایجاد حس شور و سرزندگی در این بنا میشود . این تاثیر ایجاد شده از نور خورشید در تقابل با احساس حقارت در مقابل عظمتیست که در بدو ورود به بنا ایجاد میشود . در مقابل در طول شب ، نور از داخل بنا و از بین ستونها و دنده های تشکیل دهنده بنا به بیرون تراوش مینماید که مانند فانوسی در طول شب میدرخشد و مقابل ساختمان تجارت جهانی را روشن مینماید .

همچنین در سقف پروژه روزنه ای وجود دارد که در ۱۱ هم سپتامبر هر سال و همچنین در بهار و تابستان بازگشایی میشود و نور را از سقف به داخل عبور میدهد و تصویری جذاب از آسمان نیویورک را به بازدید کنندگان بنا نشان میدهد .

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام : https://www.instagram.com/archcal

کانال تلگرام : https://telegram.me/archreport_ir

اپلیکیشن تقویم معماری :  https://cafebazaar.ir/app/com.archreport.cal

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • نرم افزار اندروید