X

جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست
۲۰
خرداد ۱۳۹۶
ایمیل به دیگران

name

محل عبادت – سنگال / پروپوزال از Chapel

این پروپوزال که توسط Chapel برای کشور سنگال ارائه شده است در حقیقت فضایی را برای عبادت در نظر گرفته است که مردم با ادیان مختلف میتوانند در این فضا به عبادت بپردازند. در این فضا که با استفاده از مصالح بوم آورد طراحی شده و اجرا خواهد شد ، نماد یا شکل و چیدمان مذهبی […]

  • نام پروژه محل عبادت
  • طراح پروپوزال از Chapel
  • مهندس معمار Chapel
  • سال ساخت 2017

این پروپوزال که توسط Chapel برای کشور سنگال ارائه شده است در حقیقت فضایی را برای عبادت در نظر گرفته است که مردم با ادیان مختلف میتوانند در این فضا به عبادت بپردازند. در این فضا که با استفاده از مصالح بوم آورد طراحی شده و اجرا خواهد شد ، نماد یا شکل و چیدمان مذهبی خاصی در نظر گرفته نشده است . این عدم تعلق به یک مذهب خاص باعث امکان استفاده از این محل عبادت برای تمامی مذاهب خواهد شد.

این محل عبادت که شبیه به یک استوانه است در میان خندقی در پیرامون خود فرو رفته است و از بیرون و فاصله زیاد ، بدون ورودی به نظر میرسد. در میان این خندق ، خلوتگه مرکزی قرار دارد که فضایی عرفانی و روحانی را به استفاده کنندگان القا مینماید. این خلوتگه با آجر هایی از گل رس که از خاک منطقه به دست می آید ساخته شده و باعث تنفس بنا و تبادل حرارتی مطلوب میگردد.

در شرایط مسابقه Kaira Looro ( که نام آن برگرفته از لهجه آفریقایی جمله “معماری برای صلح” است ) قید شده بود که محلی برای عبادت و صلح بین مذاهب با حداقل متریال و حداقل تکنولوژی طراحی شود.

این پروژه که در حقیقت هیچ تکنولوژی مدرنی در آن استفاده نشده با استفاده از مصالح بوم آورد و سنتی و کمترین هزینه ممکن ، مکانی را برای عموم فراهم میآورد که ضمن استفاده بهینه از این فضا و تجمیع مذاهب ، نمایی زیبا د خنثی را به محیط پیرامون خود میبخشد.

در این پروزه ارتفاع مناسب سقف از سطح زمین و خندق پیرامون آن ، به همراه ضخامت دیوارها و مصالح مصرفی پروژه ، امکان تنفس را به کل سازه داده و نسیم خنک از انتهای پروژه وارد شده و هوای گرم از بالای آن خارج میشود. این سیرکولاسیون هوایی در منطقه سنگال امری حیاطی و یکی از ویژگی های بسیار بارز این پروژه به شمار میرود.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام : https://www.instagram.com/archcal 

کانال تلگرام : https://telegram.me/archreport_ir

اپلیکیشن تقویم معماری :  https://cafebazaar.ir/app/com.archreport.cal

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • نرم افزار اندروید