X

جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست
۲۱
دی ۱۳۹۵
ایمیل به دیگران

name

المان مرسدس بنز برای فستیوال سرعت Goodwood – انگلستان / طراح Gerry Judah

شرکت مرسدس بنز از اولی سال شروع مسابقات سرعت در سال 1894 در این رویداد شرکت داشته و از زمانی که موتورهای دایملر این شرکت اولین برندگان جهانی سرعت بوده اند حدود سه قرن میگذرد. و این مجسمه که در سال 2014 ساخته شده نمادی است از قدمت و سرعت خودروهای شرکت مرسدس بنز در […]

  • نام پروژه مجسم مرسدس بنز برای فستیوال سرعت Goodwood
  • طراح Gerry Judah
  • مکان پروژه West Sussex- England
  • سال ساخت 2014
  • عکاس David Barbour

شرکت مرسدس بنز از اولی سال شروع مسابقات سرعت در سال 1894 در این رویداد شرکت داشته و از زمانی که موتورهای دایملر این شرکت اولین برندگان جهانی سرعت بوده اند حدود سه قرن میگذرد. و این مجسمه که در سال 2014 ساخته شده نمادی است از قدمت و سرعت خودروهای شرکت مرسدس بنز در این سه قرن.

mercedes-benz-sculpture-by-gerry-judah-archreport-2

المان مرسدس بنز برای فستیوال سرعت Goodwood با طول بیش از 90 متر و وزنی معادل 160 تن می باشد. همچنین ارتفاع المان مرسدس بنز 26 متر از سطح زمین است. این مجسمه دو عدد از خودروهای متقدم و متاخر گروه خودرو سازی بنز را نمایش میدهد که بر روی سطح سفید و همواری در حال حرکت هستند. مقاطع این سطوح به دلیل ایستایی و استقامت بیشتر در مقابل بار وزن به صورت مثلثی بوده و از زیر چرخهای خودرو ها شروع میشوند. رنگ بدنه خودروها به رنگ فولادی انتخاب شده که برای دنبال کنندگان مسابقات سرعت و کسانی که خودروهای سال 1894 را به خاطر دارند نوستالژی عمیقی را به همراه دارد.

خودروهای استفاده شده در المان مرسدس بنز واقعی بوده و با استفاده از شرایط خاصی روی سطح متصل شده اند. این المان از پشت ساختمان اصلی Goodwood شروع شده و در فضای تجمع آن پایان می یابد . این المان نمادی از قدمت و اصالت و انعطاف گروه خودرو سازی مرسدس بنز میباشد ، و به واسطه استقرار پشت به پشت این دو خودرو در یک المان ، طراح سعی دارد استعاره ای از این نگرش خودرو ساز را بیان کند که “اگر لازم باشد برای افزایش کیفیت تمامی راه را بر خواهیم گشت”

mercedes-benz-sculpture-by-gerry-judah-archreport-1

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام : https://www.instagram.com/archcal

کانال تلگرام : https://telegram.me/archreport_ir

اپلیکیشن تقویم معماری :  https://cafebazaar.ir/app/com.archreport.cal

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • نرم افزار اندروید

سایر پروژه ها