X

جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست
۳
آبان ۱۳۹۵
  • ​ المان شهری, جذابیت های معماری, سازه های سبک, لندسکیپ
  • بدون دیدگاه
ایمیل به دیگران

name

لوبیای غول پیکر در ایالت شیکاگو / Cloud Gate

مجسمه Cloud Gate معروف به Bean (لوبیا)، اثر Anish Kapoor هنرمند هندی-بریتانیایی که در سال ۲۰۰۶ در فضای گردهمایی عمومی پارک ملنیوم، شهر ایلنویز در ایالت شیکاگو رونمایی شد. اگر تمام حواشی و اتفاقاتی که پس از نصب و بهره برداری این مجسمه اتفاق افتاد را کنار بگذاریم، می توانیم از ان به عنوان آینه […]

  • نام پروژه لوبیای غول پیکر در ایالت شیکاگو / Cloud Gate
  • طراح Anish Kapoor
مجسمه Cloud Gate معروف به Bean (لوبیا)، اثر Anish Kapoor هنرمند هندی-بریتانیایی که در سال ۲۰۰۶ در فضای گردهمایی عمومی پارک ملنیوم، شهر ایلنویز در ایالت شیکاگو رونمایی شد. اگر تمام حواشی و اتفاقاتی که پس از نصب و بهره برداری این مجسمه اتفاق افتاد را کنار بگذاریم، می توانیم از ان به عنوان آینه ی عجیب و غریب نمای فضای شهری در روز و به خصوص شب یاد کنیم.
archreport-cloud-gate-8
archreport-cloud-gate-5
به نظر می آید غیرممکن باشد که از محدوده ی این اثر عبور کنید و چند لحظه ای به دنبال تصویر کج و کوله ی خود و آدم های اطرافتان نگردید، حتی اگر در همسایگی آن خانه داشته باشید و یا مجبور باشید هر روز از کنارآن عبور کنید. دست اندر کاران این طرح می توانستند در این فضا یک حوض بزرگ و تعدادی فواره ایجاد کنند. می توانستند این فضا را به دارو درخت و فضای سبز اختصاص دهند. اما اتفاقی که امروز افتاده کشاندن یک اثر هنری به یک عرصه ی عمومی وسیع و ایجاد فعالیت است. کما اینکه استفاده هوشمندانه از متریال استیل براق هم در ترکیب با اندکی نورپردازی یک فضای شهری شبانه، خارق العاده و در عین حال ساده و کاربردی را به وجود آورده است.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

اینستاگرام : https://www.instagram.com/archcal

کانال تلگرام : https://telegram.me/archreport_ir

اپلیکیشن تقویم معماری :  https://cafebazaar.ir/app/com.archreport.cal

منبع خبر: http://www.arel.ir

لینک خبر: http://www.arel.ir/fa/News-View-5250.html

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • نرم افزار اندروید

سایر پروژه ها