X

جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست
۲۸
آذر ۱۳۹۴
ایمیل به دیگران

name

فضای پیش ساخته نهار خوری / زاها حدید

فضای پیش ساخته نهار خوری / زاها حدید برای اولین بار طراحی برای خانه و فضا سازی در دسته “طراحی برای سری سازی” در نمایشگاه میامی با حضور بزرگترین برندهای طراحی دنیا صورت پذیرفت. این نمایشگاه به همت robbie antonio (طراح) و با حضور بیش از 30 نفر از معتبر ترین معماران ، هنرمندان و طراحان از سراسر […]

  • نام پروژه volu فضای غذاخوری
  • طراح zaha hadid و patrik schumacher
  • مساحت 20 متر مربع

فضای پیش ساخته نهار خوری / زاها حدید

برای اولین بار طراحی برای خانه و فضا سازی در دسته “طراحی برای سری سازی” در نمایشگاه میامی با حضور بزرگترین برندهای طراحی دنیا صورت پذیرفت. این نمایشگاه به همت robbie antonio (طراح) و با حضور بیش از 30 نفر از معتبر ترین معماران ، هنرمندان و طراحان از سراسر دنیا برگزار شد.

zaha-hadid-volu-dining-pavilion-design-miami-art-week-revolution-patrik-schumacher-designboom-01-818x545

در این نمایشگاه هنرمندان طرح های خود را در راستای ایجاد یک سری فضای از پیش ساخته و مقرون به صرفه برای بازدید عموم به نمایش گذاشتند.

طرح مورد نظر با نام “volu” ، فضای نهار خوری از پیش آماده توسط طراح آلمانی patrik schumacher و طراح عراقی انگلیسی zaha hadid میباشد.

zaha-hadid-volu-dining-pavilion-design-miami-art-week-revolution-precrafted-properties-designboom-011

این فضای غذا خوری پس از طراحی و ایده پردازی به صورت طراحی با فرآیند پیچیده کامپیوتری نهایی شده است به صورتی که تمامی قسمت ها قابل تعمیم و توسعه میباشد.

نقطه عطف این پروژه را میتوان در ایده “لبه های اتصال سللوهای داخلی به فضای بیرون” دانست. در صورتی که با دقت لبه های حفره های ایجاد شده را نظاره کنید متوجه خواهید شد که این لبه ها مقدار بسیار کمی بیرون زده است. به این ترتیب و با تنظیمات کامپیوتری این امکان وجود خواهد داشت که تمامی صفحات فلزی استفاده شده در این پروژه با استفاده از برش و جلوگیری از خم شدگی انجام پذیرد.

zaha-hadid-volu-dining-pavilion-design-miami-art-week-revolution-precrafted-properties-designboom-010

 

ایده طرح فضای غذا خوری از روی اسکلت موجودات زنده برداشت شده که با توجه به میزان بار روی سقف و حجم سازه قابل توسعه میباشد. عرصه این فضا مقداری از روی سطح بلند تر شده که جهت تعبیه در فضاهای بیرون بسیار مناسب میباشد.

 

 

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • نرم افزار اندروید

سایر پروژه ها