X

جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست
۲
مرداد ۱۳۹۴
ایمیل به دیگران

name

عجیب ترین خانه های شیشه ای جهان

برخی از طراحان دست به ابتکاراتی در ساخت خانه با شیشه زده اند که دیدن این تصاویر بسیار جالب می باشد. با آنکه ساختن خانه با شیشه از نظر امنیت بسیار پایین می باشد ولی این نوع طراحی صرفا برای جذب افراد برای خرید می باشد. نمونه هایی از این نوع ساختمان شیشه ای را […]

اداره شیشه ای

برخی از طراحان دست به ابتکاراتی در ساخت خانه با شیشه زده اند که دیدن این تصاویر بسیار جالب می باشد.

با آنکه ساختن خانه با شیشه از نظر امنیت بسیار پایین می باشد ولی این نوع طراحی صرفا برای جذب افراد برای خرید می باشد.

نمونه هایی از این نوع ساختمان شیشه ای را می توانیم در ذیل مشاهده کنیم.خانه برفی

خانه برفی

خانه برفی

ین خانه را طراحی ایتالیایی به نام کارلو سانتام بروجیو چندی پیش طراحی کرده است. این خانه از شیشه های مختلف ساخته شده است. این خانه که طرحی برای یک خانه برفی و مخصوص اسکی بازها است بر روی یک سطح کمی از آب سوار شده است که حس شناور بودن را به ساکنین آن می دهد.

خانه کشویی

خانه کشویی

خانه کشویی

طراحان شرکت DRM سال گذشته خانه ای با طرح چوبی قدیمی و ساده ساختند که این فقط ظاهر آن می باشد و روکشی بر روی خانه شیشه ای که زیر آن قرار دارد کشیده شده است. این خانه به صورتی ساخته شده است که روکش چوبی آن حرکت کرده و نمای شیشه ای پشت آن معلوم می شود.

خانه شیشه ای با امکانات ویژه

خانه شیشه ای با امکانات ویژه

خانه شیشه ای با امکانات ویژه

آقای ورنر سوبک خانه ای با امکانات خاص و ویژه در شهر اشتوتگارت آلمان ساخته است. این خانه تماما نمایی شیشه ای دارد و  در داخل آن نیز تنها سقف و کف خانه های از چوب ساخته شده است. چوب های کف ساختمان طوری طراحی شده اند که در فصول مختلف با توجه به شرایط آب و هوایی گرم و سرد می شوند و نیازی به استفاده بیش از اندازه از انرژِی نیست. انرژی برق ساختمان از پنل های خورشیدی تأمین می شود.

گلخانه ای با نام Changgyeonggung

گلخانه ای با نام Changgyeonggung

گلخانه ای با نام Changgyeonggung

این گلخانه در سال 1907در کره جنوبی ساخته شده است و جزو پنج مکان پربازدید در کره به شمار می رود. این گلخانه شیشه ای توسط هایاتو فوکوبا طراحی و ساخته شده است.

اداره شیشه ای

اداره شیشه ای

اداره شیشه ای

طراحی اسپانیایی با نام سیلگاس کانو محل کارش را در میان جنگل در یک محل شیشه ای بنا کرده است. تمام انرژی ساختمان از نور خورشید تأمین می شود و نیازی به لامپ و برق ندارد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • نرم افزار اندروید