جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست
۱۸
فروردین ۱۳۹۴
ایمیل به دیگران

طرح برنده مسابقه پدیده کیش

طرح برنده جایزه اول در مسابقه طراحی جامع پدیده کیش، یک مکان تفریحی در جزیره کیش و ایجاد یک مکان فوق العاده و هیجان انگیز برای بهبود و تعمیق تجربه یک سفر است و در ذهن هر بازدید کننده باقی می ماند و توسط گروه معماری شیردل و همکاران طراحی شده است. ایده این گروه […]

  • نام پروژه شهر افسانه ای پدیده کیش
  • طراح گروه معماری شیردل و همکاران
  • مهندس معمار بهرام شیردل
  • مکان پروژه جزیره کیش
  • کارفرما شرکت بین المللی توسعه گردشگری پدیده شاندیز
  • مساحت 860000 متر مربع
  • سال ساخت نوامبر 2012 – ژانویه 2013
  • همکاران طرح بهرام مهربانی، احسان امانی، بهداد حیدری، سهیل قندیلی، احسان عرب، علیرضا اسفندیاری، سولماز فرج الله پور، سولماز غلام حسینی، حسین کچابی، فرناز شریفی، محسن تاج الدین، مسعود شیواری

طرح برنده جایزه اول در مسابقه طراحی جامع پدیده کیش، یک مکان تفریحی در جزیره کیش و ایجاد یک مکان فوق العاده و هیجان انگیز برای بهبود و تعمیق تجربه یک سفر است و در ذهن هر بازدید کننده باقی می ماند و توسط گروه معماری شیردل و همکاران طراحی شده است.

6

ایده این گروه ، کنار هم گذاری، تعامل و توسعه از مفاهیم که در آن هر یک از دستاوردهای معماری و تاریخ معماری ایران وابسته است، می باشد.

پدیده کیش  از مهم ترین قطب های گردشگری در ایران و چهارمین قطب در خاورمیانه است که در قسمت جنوبی ایران واقع شده است. ونیاز به یک رویکرد بسیار منطقی و خاص را ایجاب می نماید.

مقیاس فوق العاده ای از پروژه  و تنوع برنامه های داده شده به طراحی باعث می شود پروژه فراتر از رویه های عادی معماری و خواستار یک رویکرد شبیه به یک شهر باشد.بنابراین به عنوان گروه های مختلف مردم با ویژگی های خاص و ارزشمند از زندگی اجتماعی در محیط شهر، این پروژه در نظر دارد این قابلیت شهرنشینی را نیز در این مکان لحاظ نماید.

به عنوان یک مقصد برای سفر به جذاب ترین مکان توریستی در ایران، “پدیده کیش” در یک طرف متشکل از طیف انعطاف پذیر و گسترده از حالات اجتماعی مربوط به اوقات فراغت و در سوی دیگر خاص مانند تجاری، ورزشی و …  است.  مفاهیم اصیل تقویت شده، ایده طراحی را پشتیبانی می نماید که می تواند از دو دیدگاه مورد بررسی قرار گیرد : دیدگاه های فرهنگی و جغرافیایی–  اجتماعی

شرکت پدیده این پروژه را شهر افسانه ای نامیده است. که با توجه به وسعت وابعاد آن می توان آن را یک شهر نامید و اغراقی صورت نگرفته است.برای پی بردن به ابعاد این پروژه به اعداد زیر دقت کنید.

مساحت کلی : 860000 متر مربع

هتل و بخش مسکونی : 400000 متر مربع

تجاری : 300000 متر مربع

فرهنگی و ورزشی : 80000 متر مربع

پارکینگ : 80000 متر مربع

سایر پروژه ها

ورود به گزارش معمار

رمز عبور را فراموش کرده ام | ثبت نام در سایت