X

جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست
۳۰
دی ۱۳۹۴
ایمیل به دیگران

name

طراحی داخلی پروژه Quasar / طراحی Marcel Wanders

پروژه مسکونی Quasar در اواسط سال ۲۰۱۶ میلادی در شهر استانبول ترکیه افتتاح خواهد شد. این پروژه نشان دهنده یک دوره جدید در زندگی لوکس برای این کلان شهر خواهد بود. پروژه Quasar در حال حاظر برنده مسابقه جوایز املاک اروپا در سه زیر مجموعه متنوع شده است. این مجموعه مقام اول بخش های زیر را به […]

  • نام پروژه طراحی داخلی پروژه Quasar
  • طراح Marcel Wanders

پروژه مسکونی Quasar در اواسط سال ۲۰۱۶ میلادی در شهر استانبول ترکیه افتتاح خواهد شد. این پروژه نشان دهنده یک دوره جدید در زندگی لوکس برای این کلان شهر خواهد بود.

پروژه Quasar در حال حاظر برنده مسابقه جوایز املاک اروپا در سه زیر مجموعه متنوع شده است. این مجموعه مقام اول بخش های زیر را به خود اختصاص داده است:

  • ساختمان های مرتفع
  • بهترین معماری برای اوقات فراغت
  • بهترین معماری برای مصارف چند کاربری شده

همچنین این ساختمان در ترکیه برنده رقابت بهترین ساختمان های بلند و بهترین مرکز اوقات فراغت نیز شده است.

این پروژه همچنین برنده جایزه جهانی شهر آینده را برای بهترین پروژه تجاری و ساختمان با چند کاربری از دبی شده است.

Marcel_Wanders_portrait

Marcel Wanders طراح پروژه

Marcel Wanders طراح هلندی این پروژه در روند طراحی خود با جرات و جسارت تمام از المانهای مینیمال استفاده نموده است. در ابتدای ورود به پروژه مخاطبین با سردیس از یک بانو مواجه میشوند که علارغم گلهایی که به جای مو بر روی سر وی طراحی شده، با کمترین میزان رنگ آمیزی سعی در مخفی نگه داشتن الحاقات و تمرکز بر چشمها و چهره وی دارد. گویی مانند فیلم های علمی و تخیلی سردیسی زنده و بزرگ ورود مخاطبین را خوش آمد گفته و آنها را دعوت به آرامش مینماید.حظور این عناصر در بخشهای دیگر نیز به چشم میخورد. در فضای پیرامونی استخر گلدانها و المانهای طلایی رنگ و نیز چراغهای قارچ مانند در لابی نمیز از این دسته اند.

quasar_deluxetower_lobby

در این پروژه دقت و تنوع بافت و جزییات روی دیوارهای مجموعه نیز حائز اهمیت است. دیوارها هر یک جداگانه طراحی شده و در مجموع جزیی از یک کل را به نمایش میگذارند. در ابتدا با توجه به دیوارها و قرار گیری بافت های متعدد در این دیوارها در کنار یکدیگر این تصور به ذهن مخاطب خطور میکند که : “چرا این تعداد بافت متفاوت در کنار یکدیگر قرار گرفته” و یا “آیا قرار گیری این میزان بافت در یک پروژه موجب اختلال بصری نمیشود؟”. اما پس از اندکی دقت و حظور در پروژه مخاطب با یک پروژه متنوع روبرو میشود که در نهایت ترکیب مناسبی از آرامش و تنوع را در کنار هم قرار میدهد.

کلمات کلیدی : هتل – اقامتی – لابی – Marcel Wanders – ترکیه – جایزه املاک اروپا – جایزه شهر آینده – دبی

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • نرم افزار اندروید

سایر پروژه ها