X

جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست
۱۲
آذر ۱۳۹۵
  • ​ المان شهری, طراحی شهری و میادین
  • بدون دیدگاه
ایمیل به دیگران

name

سیتی سنتر MESA – آریزونا

مفاهیم طراحی نهایی برای طراحی مجدد سیتی سنتر MESSA توسط سه تیم طراحی رقابتی نهایی پرده برداری شد. هدف پروژه طراحی سیتی سنتر MESSA توسعه محوطه ۱۸ جریبی در مرکز شهر و افزایش شهرنشینی در شهرسازی منطقه است زمانی که کامل شود مرکز شهر به یک مکان عمومی با فضای برنامه ریزی شده و منفعل […]

  • نام پروژه سیتی سنتر MESA
  • طراح Colwell Shelor + West 8 + Weddle Gilmore; Woods Bagot + Surface Design; and Otak + Mayer Reed.
  • مکان پروژه آمریکا - آریزونا
  • وب سایت www.archdaily.com

مفاهیم طراحی نهایی برای طراحی مجدد سیتی سنتر MESSA توسط سه تیم طراحی رقابتی نهایی پرده برداری شد.

هدف پروژه طراحی سیتی سنتر MESSA توسعه محوطه ۱۸ جریبی در مرکز شهر و افزایش شهرنشینی در شهرسازی منطقه است زمانی که کامل شود مرکز شهر به یک مکان عمومی با فضای برنامه ریزی شده و منفعل تبدیل خواهد شد که میتواند هم برای گرد همایی های غیر رسمی و هم برای رخدادهای مهم استفاده شود. وبسایت رقابتی بیان میکند که” اثر فضای عمومی یک المان کلیدی در فعال سازی هسته مرکز شهر خواهد بود و یک کاتالیزور برای سیتی سنتر است که با کاربردهای متعدد که فضای عمومی را فعال مینماید محیط اطراف آن به شدت مجدداً توسعه یافته است.

arizona-mesa-city-center-archreport-17

 طراحی سیتی سنتر MESSA آرزوهای شهر و جامعه را برای داشتن محیطی برای رویدادها و جشن های مهمش ترکیب میکند: یک زمینه خوشامد گویی سبز سایه دار،یک فضای جهانی تمثیلی.این طرح که به عنوان میدان شهر با یک چرخش درک میشود سیتی سنتر را به عنوان قلب سبز شهر و کاتالیزوری که تا صد سال آینده رشد شهری در مرکز MESSA خواهد بود معرفی میکند.

arizona-mesa-city-center-archreport-03

طراحی فضای گردهمایی مرکزی،EVENT PLAZZA،را نمایان میکند که بخش مرکزی پروژه را در بر میگیرد،یک ساختار زیبای سایه دار مسی که رقص باد نامیده میشود.طراحی سیتی سنتر MESSA مکان هایی را ایجاد میکند که در طول فصول مختلف رویدادها و زمان های مختلف مثل یک مرکز فعالیت زنده مرکز شهر و فضای عمومی جذاب عمل میکند.

arizona-mesa-city-center-archreport-24

طراحی ما برای فعال شدن همراه با توسعه و گسترش نیست طرح مامیتواند در یک فضا ساخته شود میتواند سریع ساخته شود و هزینه کمتر از یک طرحی که فازهای مختلف دارد را داشته باشد. این استراتژی پروژه سیتی سنتر را به گونه ای اهرم بندی میکند که بیشتر شبیه به روشی است که دیگر شهرهای بزرگ در فضاهای عمومی بزرگ رشد کردند.

arizona-mesa-city-center-archreport-18

بعد از در نظر گرفتن جامعه, چه چیزی MESA را تعریف میکند؟و در آینده چه چیزی باید تعریف شود؟ تیم OTAK فضای پروزه را به عنوان قلب یک محیط شلوغ مجسم میکند,مرکز شهری که از مردم پر شده و دوباره زنده شده.تیم OTAK یک LIVING ROOM PLAZZA را که با ۸ جریب دیگر احاطه شده را رویا پردازی میکندومنطقه ی شهری جدید که به عنون کاتالیزور برای شهر نشینی مرکز شهر عمل میکند.

arizona-mesa-city-center-archreport-15

در روش تیم OTAK ( یکی از شرکتهای شرکت کننده در مسابقه): محیط به عنوان بخش کلیدی پازل بزرگتر در نظر گرفته میشود که مکان های موجود مرکز شهر را به یک ایستگاه راه اهن که در سال ۲۰۱۹ افتتاح شده متصل میکند.LIVING ROOM PLAZZA یک استخر آینه ای،فوار های متقابل آب، چمن چند منظوره، یک بار لامپ دیجیتالی، ساختار سایه ایکونیک و یک اسانسور برای گروه عمومی بازدیدکنندگان نمایان میکند.

arizona-mesa-city-center-archreport-19

المانهای آب دینامیک با سیستم آب جامع محوطه ترکیب شده و برای فعال کردن  MESA مرکزی عمل میکند. در حالی که در روزهای گرم مهلت خنک سازی داده می شود . ۳”HYDRO ROM”از کانالهای تاریخی MESA نشات میگیرد. در حالیکه مسیری که آب از چشم انداز آریزونا دیده و شنیده میشود منعکس میشود.

MESA مرکزی بهترین MESA را با ایجاد مکان منطقه ای که مردم تمام نسلها را در سراسر سال به مرکز شهر میکشاند، متصل و مشخص میکند .

arizona-mesa-city-center-archreport-08

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

اینستاگرام : https://www.instagram.com/archcal

کانال تلگرام : https://telegram.me/archreport_ir

اپلیکیشن تقویم معماری :  https://cafebazaar.ir/app/com.archreport.ca

 

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • نرم افزار اندروید

سایر پروژه ها