X

جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست
۱۱
آبان ۱۳۹۵
ایمیل به دیگران

name

سفارت اکوادور در BOGOTA / گروه معماری Arquiteck and Asociados

این ساختمان برای سفارت جمهوری اکوادور در کشور کلمبیا ساخته شده است. هدف اولیه معمار طراحی ساختمانی بود که نشان دهنده روابط جدید دیپلماتیک بین کشور اکوادور و کلمبیا باشد. این پروژه در زمانی طراحی شد که جزر و مد های سیاسی به خاطر تغییر دولت کلمبیا در حال رخدادن بود. پیشنهاد معمار برای اجرای […]

  • نام پروژه سفارت اکوادور در BOGOTA
  • طراح Arquiteck and Asociados
  • عکاس Andres Valbuena

این ساختمان برای سفارت جمهوری اکوادور در کشور کلمبیا ساخته شده است. هدف اولیه معمار طراحی ساختمانی بود که نشان دهنده روابط جدید دیپلماتیک بین کشور اکوادور و کلمبیا باشد. این پروژه در زمانی طراحی شد که جزر و مد های سیاسی به خاطر تغییر دولت کلمبیا در حال رخدادن بود.

02_1029

پیشنهاد معمار برای اجرای پروژه، اجرای یک ساختمان در گوشه ای از فضای ۶۸۰ متر مربعی از خانه ای ۸۰ ساله بود که سفارت قبلی اکوادور در آن قرار داشت. ساختمان با نمایی ترکیبی از نمای کامپوزیت و شیشه و آجر طراحی شده است. ترکیبی از قدمت و سنت با مدرنیته و متریال های روز.

renderembajadaecuador

این ساختمان به شیوه بروتالیستی از ترکیب حجم های بزرگ و جدی تشکیل شده است. حجمهایی که در عین ترکیب با دیگر بخش ها خلوص خود را حفظ کرده و جدیت و اقتداری را که نیاز یک سفارتخانه است به مخاطب القا مینماید.

06_830

فضاهای داخلی بر خلاف مساحت کم پروژه به شدت بزرگ دیده میشوند. دلیل این امر استفاده معمار از شیشه برای جدا کننده ها و طراحی داخلیست. دیوارهای بین فضا های اداری در این ساختمان اکثرا از جنس شیشه بوده و در قسمتهایی از شیشه ها برای القای حریم خصوصی و ایجاد حس جداکنندگی شیشه های سند پلاست شده است.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

اینستاگرام : https://www.instagram.com/archcal

کانال تلگرام : https://telegram.me/archreport_ir

اپلیکیشن تقویم معماری :  https://cafebazaar.ir/app/com.archreport.cal

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • نرم افزار اندروید

سایر پروژه ها