X

جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست
۱۶
اسفند ۱۳۹۵
ایمیل به دیگران

name

ساختمان EGWW – آمریکا / گروه معماری SERA + دفتر معماری Cutler Anderson

ساختمان (Edith Green-Wendell Wyatt (EGWW که ساختمان اداری فدرال Portland آمریکا میباشد که در سال ۱۹۷۴ ساخته شده است. طرح بازسازی سیستم های تاسیسات این پروژه منجر به همراه بازسازی نمای پروژه و برنامه ریزی مجدد شیوه استفاده از انرژی این پروژه شد. طرح جدید علاوه بر بازسازی سیستم تاسیسات ، همچنین میبایست استاندارهای جدید و الزامات […]

  • نام پروژه ساختمان EGWW
  • طراح گروه معماری SERA + دفتر معماری Cutler Anderson
  • پیمانکار Howard S. Wright, a Balfour Beatty Company
  • مکان پروژه 1220 Southwest 3rd Avenue, Portland, OR 97204, United States
  • سال ساخت 2013
  • عکاس Nic Lehoux

ساختمان (Edith Green-Wendell Wyatt (EGWW که ساختمان اداری فدرال Portland آمریکا میباشد که در سال ۱۹۷۴ ساخته شده است. طرح بازسازی سیستم های تاسیسات این پروژه منجر به همراه بازسازی نمای پروژه و برنامه ریزی مجدد شیوه استفاده از انرژی این پروژه شد.

طرح جدید علاوه بر بازسازی سیستم تاسیسات ، همچنین میبایست استاندارهای جدید و الزامات سخت گیرانه ایالات متحده آمریکا در مورد آب را نیز رعایت می نمود. طرح پیشنهادی برای بازسازی پروژه ساختمان EGWW سامل “نی” هایی میشد که در نمای ساختمان ایجاد شده و به صورت استراکچری برای رشد گیاهان میباشد که پس از مدتی گیاهان متصل به آن که به صورت بالا رونده انتخاب شده اند ، سطح این نما را کاملا پوشانده و باعث افزایش حس طراوت و تعادل دمایی پروژه میگردند.

این سیستم پیشنهادی از “نی” همچنین برای هر نمای ساختمان ، قابلیت کنترل ورود نور خورشید را در هر جبهه دارد و با هدایت کنترل شده نور خورشید به داخل ساختمان ، نه تنها از افزایش دما جلوگیری میکند ، بلکه نور مناسب فضاهای اداری مجموعه را نیز در طول روز به طور کامل بر آورده می سازد.

طرح بازسازی شامل بخش دیگری در بالای بام ساختمان EGWW می باشد. سطحی مملو از سلول های خورشیدی برای تولید برق مورد نیاز مجموعه با دو هدف ، اولی – مصرف کمتر انرژی و دومی – خودکفایی مجموعه از برق شهری و ادامه عملیات در هنگام بروز حادثه و بلایای طبیعی . با این دو هدف سطح بالای بام مجموعه با مناسب ترین زاویه نسبت به تابش سالانه خورشید در محل پروژه ایجاد شد که این بستر سلولهای خورشیدی توانی برابر با ۱۸۰ kW را برای این مجموعه فراهم می آورد.

سیستم دیگری که در ساختمان EGWW منظور گردید مخزن ۱۶۵۰۰۰ گالنی در زیر پروژه است که از طریق جمع آوری نزولات از راه بام و محوطه پروژه به تامین آب سرویس های بهداشتی و آب مخازن خنک کننده های پروژه آب رسانی می نماید. با توجه به عدم کنترل بارش و نزولات جوی ، سر ریز آب این مخزن مستقیما به مسیر تعبیه شده برای عبور سیلاب در نزدیکی پروژه هدایت می شود.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام : https://www.instagram.com/archcal 

کانال تلگرام : https://telegram.me/archreport_ir

اپلیکیشن تقویم معماری :  https://cafebazaar.ir/app/com.archreport.cal

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • نرم افزار اندروید