X

جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست
۱۹
دی ۱۳۹۵
ایمیل به دیگران

name

ساختمان Arumjigi – کره جنوبی / گروه معماری Kim Jongkyu + m.a.r.u.network

از زبان معمار : Arumiji به معنای ” کسانی که حافظ  و مراقب فرهنگ زیبای ما هستند ” است. ساختمان Arumjigi اخیرا در نزدیکی Gyeongbokgung ( کاخ سلطنتی کره ) تکمیل شد . این مکان خانه ای جدید برای بنیاد حافظین فرهنگ آرومیجی است . مردم انتظار دارند تا ساختمان Arumjigi محل مکانی فرهنگی باشد ، جایی که […]

 • نام پروژه ساختمان Arumjigi
 • طراح گروه معماری Kim Jongkyu + m.a.r.u.network
 • مهندس معمار Kim Jongkyu , Choi Jonghoon
 • مهندس سازه Hamony Structural Engineering
 • مکان پروژه 35-32 Tongui-dong, Jongno-gu, Seoul, South Korea
 • مساحت 1190 متر مربع
 • سال ساخت 2013
 • همکاران طرح Jang Byul, Choi Sunwoo, Jung Youngju, Jung Eunju
 • تاسیسات مکانیکی Juseong M.E.C
 • تاسیسات الکتریکی Hangil engineering
 • عکاس Kyungsub Shin, Jonathan Lovekin

از زبان معمار : Arumiji به معنای ” کسانی که حافظ  و مراقب فرهنگ زیبای ما هستند ” است. ساختمان Arumjigi اخیرا در نزدیکی Gyeongbokgung ( کاخ سلطنتی کره ) تکمیل شد . این مکان خانه ای جدید برای بنیاد حافظین فرهنگ آرومیجی است . مردم انتظار دارند تا ساختمان Arumjigi محل مکانی فرهنگی باشد ، جایی که بتوانند با فضا و برنامه های فرهنگی اش زیبایی کره را تجربه و حس کنند.

در ابتدا نیاز به داشتن یک خانه سنتی کره ای ( Han-ok ) که توسط یک هنرمند حرفه ای ساخته میشود ، در داخل ساختمان جدید احساس می شد . ساختمان Arumjigi نمادیست از آرومیجی و موضوع مهم رابطه بین معماری سنتی و مدرن ،  تا این معماری هم برای کارفرما مفید بوده و هم برای معمار .

استراتژی سازماندهی فضا ، فهم رابطه بین نقشه های مختلف ، در زمینی کوچک و برقراری رابطه بین معماری مدرن و سنتی است . در مرحله اول خانه سنتی (Han-ok) به طور طبیعی رو به جنوب قرار گرفت . با توجه به خصوصیات اجتماعی Han-ok و زمین پروژه ، این فضا باید در طبقه همکف می بود و در عین حال اتاق های کوچکی برای برنامه های دیگر میداشت . از اینرو با درایت معمار ، Han-ok در توپوگرافی جدیدی (طبقه اول) قرار گرفت تا فضای کافی برای برنامه های فرهنگی در زیر داشته باشد. در طبقه اول ، اتاق های برنامه های اجتماعی به دور Ma-dang ( حیاط میانی سنتی ) قرار گرفته اند . تا رابطه طبیعی با Han-ok در وسط ایجاد کنند . Ma-dang مکانیست که معماری مدرو و سنتی به زیبایی با هم مواجه میشوند . در آخر اتاق های اداری در بالا ( طبقه دوم ) قرار میگیرند تا سمت جنوب در تراز پایین تری قرار بگیرد ، فقط برای حفظ کیفیت فضایی Ma-dang  از نور کامل روز .

مصالح استفاده شده در ساختمان Arumjigi نیز با توجه به ارائه بهتر رابطه بین فضاها و همچنین به منظور استفاده از مصالح با خواص طبیعی ، مانند الوار چوبی ، سنگ ، بتن و شیشه در نظر گرفته شده اند . بخش پایینی ساختمان به عنوان توپوگرافی جدید از بتن است . بخش میانی با الوار چوب طبیعی پوشانده شده است تا با Han-ok همخوانی داشته باشد . و بخش بالایی با شیشه مشبک پوشیده شده است تا در برابر آسمان تار باشد ( بدین معنا که از ورود بیش از اندازه نور جلوگیری شود). طبقه زیرین با دیوار های سنگی چهره طبیعی تری با وجود Han-ok در بالا دارد . ترکیب مصالح فضاها با اهداف مختلف ساختمان را زیبا و پایدار میکند.

نتیجه مراحل سازماندهی فضاها ، رابطه زیبا بین اتاق ها و فضاهای مختلف بیرونی ( فضای آزاد ) بود . حیاط میانی ( Ma-dang ) مستقیما از جاده قابل دسترسی است. حیاط کوچک و محوطه پایینی با سنگ های استخراج شده از سایت ساخته شده و به همراه عرشه چوبی در اطراف آن ، میتواند سطح زندگی زیست محیطی بهتری را برای کسانی که بیشتر روز در آنجا کار میکنند فراهم آورد .

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام : https://www.instagram.com/archcal

کانال تلگرام : https://telegram.me/archreport_ir

اپلیکیشن تقویم معماری :  https://cafebazaar.ir/app/com.archreport.cal

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

 • اینستاگرام
 • تلگرام
 • نرم افزار اندروید