X

جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست
۱۷
دی ۱۳۹۵
ایمیل به دیگران

name

ساختمان شماره ۸ – مکزیک / گروه معماری Proyecto Cafeína

ساختمان شماره ۸ یک آپارتمانی مسکونی است که در مکزیک و در نقطه ای در حال توسعه واقع شده است . قرار داد برای تحویل هر یک از این آپارتمان ها به صورت مجزا و منحصر به فرد و آماده برای فروش بسته شده است . ایده ی اصلی پروژه ، طراحی آپارتمانی با واحد […]

  • نام پروژه ساختمان شماره 8
  • طراح گروه معماری Proyecto Cafeína
  • مساحت 1159 متر مربع
  • سال ساخت 2014
  • همکاران طرح Leonardo Neve, Diego Vilatela, Jesús Quintana, Olivia Gil, Carolina Ojeda, Ángel Valerio, Andrés Miranda
  • عکاس Patrick López Jaimes, Leonardo Neve Sánchez

ساختمان شماره ۸ یک آپارتمانی مسکونی است که در مکزیک و در نقطه ای در حال توسعه واقع شده است . قرار داد برای تحویل هر یک از این آپارتمان ها به صورت مجزا و منحصر به فرد و آماده برای فروش بسته شده است . ایده ی اصلی پروژه ، طراحی آپارتمانی با واحد های کاملا متفاوت و انعطاف پذیر برای تطابق با جوامع مختلف تقاضا میباشد.

خلق فضاهای منفرد با ایجاد تعادل بین طرح و قطعات ممکن خواهد بود . حجم های موجود در آپارتمان ها به راحتی به بالا و پایین ، داخل و خارج ، حرکت میکنند . جابجایی های افقی  موجب ایجاد فضای وسیع تری در داخل آپارتمان ها میشوند . در حالی که همین جابجایی ها در سطوح بالاتر موجب افزایش وسعت تراس ها و بالکن ها میگردند . جابجایی های عمودی ارتفاع را در بعضی نقاط دو برابر میکنند و باعث تغییر سطوح در نقاط دیگر میشوند . و از این پروژه یک پروزه ی منحصربه فرد و متحرک میسازند .

constitucion-8-proyecto-cafeina-archreport-8

یک ایده ی دیگر برای ساختمان شماره ۸ ، ایجاد بازشو ها به منظور تامین روشنایی و تهویه و همچنین ایجاد منظر برای فضا های داخلی است .

ساختمان با الهام از ، دسترسی به فضاها ی بازی که پاسخی است به نوع زندگی معاصر ، نوعی زیبایی صنعتی به خود گرفته است . مصالح استفاده شده مثل شیشه ، بلاک ها و پارتیشن ها برای گرمی دیوارها و با حداقل هزینه به کار رفته اند.

برای داخل آپارتمانها تمام لوازم و مبلمان ، آشپزخانه و کابینت ها ، وسایل نور پردازی ، دستگیره ها و کلیدها  به صورت منحصر به فرد و برای هر آپارتمان انتخاب و چیده شده است . بنابراین موفق شدیم به فضاهایی تجملی ، وسیع ، شخصی و جداگانه دست پیدا کنیم.

در نهایت ساختمان شماره ۸ ، به یک ساختمان با طرح جسورانه و پیچیده تبدیل شد ، آن هم در حالی که کاراکتر های اصلی یک فضای دلنشین را ایجاد کرده است .

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام : https://www.instagram.com/archcal

کانال تلگرام : https://telegram.me/archreport_ir

اپلیکیشن تقویم معماری :  https://cafebazaar.ir/app/com.archreport.cal

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • نرم افزار اندروید