X

جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست
۲۸
بهمن ۱۳۹۴
ایمیل به دیگران

name

ساختمانی عجیب شبیه به ساختار DNA

یک برج لوکس در قلب تایوان با الهام از ساختار DNA انسان که مجهز به سیستم جمع آوری آب باران است ساخته شد. این سازه که با الهام از ساختار مارپیچ DNA طراحی شده دارای هسته ای مرکزی است که اجازه سازماندهی آنچه که تیم طراحی آن را “فراوانی فوق العاده باغ های معلق” نامیده […]

یک برج لوکس در قلب تایوان با الهام از ساختار DNA انسان که مجهز به سیستم جمع آوری آب باران است ساخته شد.
این سازه که با الهام از ساختار مارپیچ DNA طراحی شده دارای هسته ای مرکزی است که اجازه سازماندهی آنچه که تیم طراحی آن را “فراوانی فوق العاده باغ های معلق” نامیده اند، فراهم می کند.
این طرح ساکنان ۴۰ آپارتمان لوکس برج آگورا را قادر می سازد تا بخش قابل توجهی از مواد غذایی مورد نیاز خود به استثنای پروتئین را در محل ساختمان تامین کنند. افزون بر این، سیستم جمع آوری آب باران وابستگی به شبکه آب شهری را کاهش داده و استقلال هرچه بیشتر این مجموعه را در پی دارد.
برج “آگورا” که به دست شرکت “ونسان کالبو آرکیتکچر” طراحی شده، ناحیه‌ای به وسعت ۴۲ هزار و ۲۵۵ متر مربع را پوشش می دهد. این برج دارای یک باغستان، یک باغ سبزیجات، فضایی برای گیاهان معطر و دارویی، مکان تولید کود آلی و سیستم جمع آوری آب باران خواهد بود. اما امکانات این برج آینده‌نگر به همین جا ختم نمی شود.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • نرم افزار اندروید

سایر پروژه ها