X

جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست
۲۵
آبان ۱۳۹۵
ایمیل به دیگران

name

بیمارستان کودکان Nemours – آمریکا / گروه معماری Stanley Beaman & Sears

بیمارستان کودکان NEMOURS در شهر درمانی Lake Nona در اورلاندو، فلوریدا طراحی و اجر اشده است. این بیمارستان با توجه به طراحی دقیق و تحقیقات مفصل پیرامون بیمارستان و کودکان و بیمارستان های کودکان، در حال حاضر تبدیل به یک استاندارد در زمینه طراحی بیمارستان شده است. تحقیقات تیم معماری در زمینه بیمارستانی برای کودکان با […]

 • نام پروژه بیمارستان کودکان
 • طراح گروه معماری Stanley Beaman & Sears
 • مهندس معمار Perkins + Will
 • مهندس سازه Simpson Gumpertz & Heger
 • مهندس فضای سبز AECOM
 • مکان پروژه Orlando, FL, United States
 • مساحت 60000 متر مربع
 • سال ساخت 2012
 • تاسیسات الکتریکی CD+M
 • عکاس Jonathan Hillyer

بیمارستان کودکان NEMOURS در شهر درمانی Lake Nona در اورلاندو، فلوریدا طراحی و اجر اشده است. این بیمارستان با توجه به طراحی دقیق و تحقیقات مفصل پیرامون بیمارستان و کودکان و بیمارستان های کودکان، در حال حاضر تبدیل به یک استاندارد در زمینه طراحی بیمارستان شده است. تحقیقات تیم معماری در زمینه بیمارستانی برای کودکان با همکاری همه افراد دخیل در این پروژه صورت پذیرفت. این تحقیقات با حضور سرمایه گذاران پروژه، پزشکان، مدیران بیمارستان و یک کمیته مشورتی از خانواده و کودکان بیمار کامل تر شد.

این بیمارستان از کودکی تا بزرگسالی میزبان کودکان مبتلا به بیماریهای مزمن است. بیماریهایی که با گذشت زمان به غیر از انرژی بیمار، شور و هیجان درونی او را گرفته و بیمار را به مرز افسردگی و سرخوردگی هدایت میکند. با توجه به روند طولانی درمان گروه معماری از طراحی منظر پیرامونی سایت به منظور ایجاد حس امید و نشاط در بیمار استفاده نمود. در تمام طول طراحی سوالی که گروه معماری برای تیم مدیریت مجموعه مطرح کرده و پاسخ آن را روز به روز جویا میشد این بود که “چه چیز برای نوزادان دوست داشتنی تر و انرژی بخش تر است” و این سوال پی در پی پیشرفت کار را رقم میزد.

event_lawn

فلسفه داخلی این بیمارستان، خانواده محور است. اقامت یک یا چند شبه بیماران در این بیمارستان بی شباهت به اقامت در یک هتل نیست. اتاقهای اقامت بیماران به همراه والدین برای بیمار و پدر و مادر به صورت همزمان طراحی شده. در این اتاقها تمامی امکانات حتی امکانات شستشوی لباس نیز فراهم شده است. سالن کافی شاپ و اتاق بازی امن کودکان و دید و دسترسی مستقیم به فضای سبز گسترده مجموعه نیز فراهم شده است.

این پروژه ۶۰۰۰۰ متر مربع وسعت دارد و تمامی اتاقهای مراقبت از کودکان با سلیقه کودک قابلیت تغییر رنگ دارد، این اتفاق سبب میشود که با حضور کودکان در بیمارستان علاوه بر تنوع دائمی فضای داخلی و نورپردازی شب هنگام نمای ساختمان، اتاق کودک برای پدر و مادر قابل تشخیص باشد.

این بیمارستان یکی از سه بیمارستان دنیا که دارای جایزه طلای  LEED هستند میباشد که گروه معماری Stanley Beaman & Sears  دو تای این بیمارستانها را طراحی و اجرا کرده اند:

( http://www.bizjournals.com/orlando/morning_call/2013/07/nemours-childrens-hospital-receives.html )

این دو معمار بسیار خوش اقبال بودند که با کارفرمایانی مواجه بودند که بیشتر از تعداد بیماران، کیفیت ارائه خدمات و همچنین کیفیت زندگی در طول درمان در این بیمارستان برایشان اهمیت داشت. کارفرمایان این پروژه باور داشتند که با مشاهده نتیجه روند بهبود اولین بیماران این بیمارستان، به سرعت نام و آوازه ی بیمارستان کودکان NEMOURS منتشر خواهد شد.

در ابتدای طراحی این فضا محوطه ۶۰ هکتاری مجموعه تقریبا خشک و بدون پوشش گیاهی بود. طراحان طراحی لندسکیپ پروژه را در اولویت قرار داده و کاشت پوشش گیاهی را آغاز کردند. این امر سبب شد که در انتهای ساخت پروژه و در زمان افتتاح، مجموعه دارای گیاهان بالغ و پوشش گیاهی کاملی باشد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

اینستاگرام : https://www.instagram.com/archcal

کانال تلگرام : https://telegram.me/archreport_ir

اپلیکیشن تقویم معماری :  https://cafebazaar.ir/app/com.archreport.cal

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

 • اینستاگرام
 • تلگرام
 • نرم افزار اندروید

سایر پروژه ها