X

جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست
۲۴
بهمن ۱۳۹۵
ایمیل به دیگران

name

برج استوانه ای – فلسطین اشغالی / معمار David Tajchman

به تازگی معماری فرانسوی David Tajchman پروپزال برج استوانه ای شکلی را برای شهر تل آویو ارائه داده است که از جذابیت های بصری و طراحی داخلی خاصی برخوردار است . این پروژه مفهومی یک ساختمان چند کاربردی را ارائه میدهد که کاربریهایی متعددی از جمله : آپارتمان مسکونی – هتل – پارکینگ اتوماتیک – ایستگاه […]

  • نام پروژه برج استوانه ای
  • طراح David Tajchman
  • مکان پروژه Tel Aviv-Yafo, Israel
  • سال ساخت 2016
  • همکاران طرح Luc Izri, David Tajchman
  • عکاس David Tajchman 2016

به تازگی معماری فرانسوی David Tajchman پروپزال برج استوانه ای شکلی را برای شهر تل آویو ارائه داده است که از جذابیت های بصری و طراحی داخلی خاصی برخوردار است . این پروژه مفهومی یک ساختمان چند کاربردی را ارائه میدهد که کاربریهایی متعددی از جمله : آپارتمان مسکونی – هتل – پارکینگ اتوماتیک – ایستگاه شارژ – اداری – پارک و فضای سبز عمومی – چشمه آب گرم و … را در خود جای میدهد .

نو آوری در این پروژه از نمای آن شروع شده و به داخل آن سرایت میکند . نمای زیبا و مارپیچ که حرکتی مدرن و ربات مانند را القا مینماید ، در عین حال به هیچ وجه خشن و آزار دهنده نیست . علاوه بر این نمای پروژه در عین تنوع و ایجاد جذابیت بصری ، هیچ طبقه و یا واحد خاصی را شاخص ننموده و تمامی بخش های بنا از ارزش واحدی در نمای پروژه بر خوردار هستند .

 

با توجه به اعلام نام ( شهر سفید ) به تل آویو از سوی یونسکو ، نمای این ساختمان نیز با بتن رنگ سفید ساخته خواهد شد . شیشه های این مجموعه با حالت آینه ای خواهند بود تا نمای زیبا از یک ساختمان با تکنولوژی روز را ارائه دهند . علاوه بر این برای دوار ساختن شیشه ها و نمای ساختمان ، در برجی با این ارتفاع و تقابل آن با نیروی باد از تکنولوژی های روز نورد شیشه و قالب ریزی های دقیق بتنی استفاده خواهد شد .

اما جذاب ترین بهش این پروژه ، طراحی داخلی آن میباشد . با نگاهی به طراحی داخلی این پروژه متوجه خواهید شد که معمار از حصار طراحی کی طبقه در فضای داخلی گذشته و در برخی فضا ها ارتفاع دو طبقه معماری را فدای ایجاد کیفیت فضایی در پروژه نموده است ، که این نمونه در نوع خود قابل توجه می باشد .

در ادامه تصاویری از پروژه برج استوانه ای به حضور تقدیم می گردد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام : https://www.instagram.com/archcal

کانال تلگرام : https://telegram.me/archreport_ir

اپلیکیشن تقویم معماری :  https://cafebazaar.ir/app/com.archreport.cal

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • نرم افزار اندروید