X

جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست
۴
اسفند ۱۳۹۵
ایمیل به دیگران

name

المان – باغچه توپی / آزمایشگاه شرکت IKEA

آزمایشگاه شرکت IKEA با ارائه طرح المان – باغچه توپی برنده “جایزه طرح سال” برای مسابقه “اقامت بهینه” شد. این چندمین بار است که آزمایشگاه شرکت IKEA پیشگام طراحی نوین برای فضاهای مسکونی بهینه و ایجاد شرایطی بهتر برای زندگی میشود. این طرح که Growroom نامیده میشود توسط دو معمار به نامهای  sine lindholm و mads-ulrik husum ارائه شده است. این […]

  • نام پروژه المان - باغچه توپی
  • طراح آزمایشگاه شرکت IKEA

آزمایشگاه شرکت IKEA با ارائه طرح المان – باغچه توپی برنده “جایزه طرح سال” برای مسابقه “اقامت بهینه” شد. این چندمین بار است که آزمایشگاه شرکت IKEA پیشگام طراحی نوین برای فضاهای مسکونی بهینه و ایجاد شرایطی بهتر برای زندگی میشود.

این طرح که Growroom نامیده میشود توسط دو معمار به نامهای  sine lindholm و mads-ulrik husum ارائه شده است. این المان که با دو هدف اصلی ساخته و توسعه داده شده است راه حلی مناسب برای زندگی امروز و در آغوش کشیدن فضای سبز می باشد. حدف اولیه این المان – باغچه توپی شکل ورود فضای سبز به داخل فضای مسکونی و بهره بردن از سر سبزی و لطافت باغچه ای طبیعی در فضاهای داخلی و آپارتمانی میباشد. اما هدف دوم و با ارزش بعدی و به عنوان پیشنهاد شرکت IKEA به مصرف کنندگان این محصول ، کاشت گیاهان برای مصرف غذایی روزانه در این باغچه کوچک است.

تصور کنید که در داخل فضای مسکونی خود یک توپ سبز دارید که در سطوح مختلف و طبقات متفاوت آن انواع متفاوتی از گیاهان خوراکی را کاشته اید و در هنگام طبخ غذا وارد این توپ شده و از باغچه کوچک خود برداشت میکنید. اندکی نعنا برای تزیین ماست و کمی ریحون برای تزیین کباب حداقل کاریست که این باغچه برای شما انجام میدهد.

این توپ چوبی که قرار است باغچه زیبای داخل منزل شما را تشکیل دهد تنها ۲٫۸ × ۲٫۵ را اشغال نموده و البته وسط آن کاملا خالیست . المان – باغچه توپی ( Growroom ) تنها نیاز به ۱۷ ورق تخته سه لایه دارد و یک چکش و مقداری پین چوبی. دستورالعمل و فایل باز این المان – باغچه در وب سایت Space10 قابل مشاهده است.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام : https://www.instagram.com/archcal 

کانال تلگرام : https://telegram.me/archreport_ir

اپلیکیشن تقویم معماری :  https://cafebazaar.ir/app/com.archreport.cal

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • نرم افزار اندروید

سایر پروژه ها