X

جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست
۲۵
اسفند ۱۳۹۵
 • ​ . پروژه های ایرانی ., ورزشی و استادیوم
 • بدون دیدگاه
ایمیل به دیگران

name

استادیوم ورزشی امام رضا (ع) – مشهد

سرانجام پس از مدت ها ورزشگاه ۲۵ هزار نفری امام رضا (ع) در شهر مشهد به طور رسمی افتتاح شد. ورزشگاه مدرن و پیشرفته امام رضا (ع) که از چند سال پیش با بودجه تولیت آستان قدس رضوی در حال ساخت بود، پس از چند سال بالاخره امشب با حضور حجت‌الاسلام رییسی، تولیت آستان قدس رضوی […]

 • نام پروژه استادیوم ورزشی امام رضا (ع)
 • مکان پروژه مشهد- بلوار فردوسی
 • کارفرما آستان قدس رضوی
 • مساحت 20000 مترمربع
 • سال ساخت 1396
 • کاربری ورزشی
 • وب سایت http://sport.aqr.ir

سرانجام پس از مدت ها ورزشگاه ۲۵ هزار نفری امام رضا (ع) در شهر مشهد به طور رسمی افتتاح شد. ورزشگاه مدرن و پیشرفته امام رضا (ع) که از چند سال پیش با بودجه تولیت آستان قدس رضوی در حال ساخت بود، پس از چند سال بالاخره امشب با حضور حجت‌الاسلام رییسی، تولیت آستان قدس رضوی به طور رسمی افتتاح شد.در این مراسم از سنگ یادبود بنای ورزشگاه ۲۵ هزار نفری امام رضا (ع) رونمایی شد.

تحریریه گزارش معمار در ادامه به بررسی این پروژه منحصر به فرد پرداخته است.

ورزشگاه امام رضا مجهزترین ورزشگاه کشور است که تمام هزینه‌های آن را تولیت آستان قدس رضوی تامین کرده است.در زیر طبقات این ورزشگاه، سالن‌های چند منظوره‌ای طراحی شده که ورزشکاران رشته‌های مختلف می‌توانند از آن استفاده کنند. همچنین ورزشگاه امام رضا (ع) اولین ورزشگاه مسقف ایران است.

 

استادیوم امام رضا (ع) در زمینی به مساحت ۵/۴ هکتار و با زیربنای حدود ۲۰۰۰۰ متر مربع در تقاطع بلوار خیام و فردوسی و در ضلع شرقی سایت ۱۲ هکتاری مجموعه ورزشی آستان قدس رضوی احداث شده است.
این استادیوم ۳۰۰۰۰ نفری، علاوه بر پیست دو و میدانی و امکانات موجود در یک استادیوم فوتبال استاندارد (طبق استانداردهای فیفا) مجهز به ۱۰ سالن ورزشی استاندارد ، پارکینگ و امکانات فرهنگی و رفاهی دیگر از قبیل آمفی تئاتر ، سالن های سمینار ، سالن غذا خوری ، موزه افتخارات ورزشی آستان قدس رضوی ، کلاس های مربیگری و … می باشد. وجه تمایز اصلی استادیوم امام رضا (ع) با سایر استادیوم های داخل کشور در شکل گیری سالن های ورزشی با عملکردهای متنوع در فضای زیر سکوی تماشاچیان فوتبال می باشد که به پویایی و بقاء پروژه در دراز مدت کمک شایانی خواهد نمود.
کلیه سالن های ورزشی مجهز به پیشرفته ترین سیستم های تاسیساتی بوده و دارای تهویه مطبوع و گرمایش و سرمایش هوشمند می باشد.
جایگاه ویژه مجموعه در ۵ سطح شامل فضاهای اداری و پذیرایی ، سالن های سمینار و آمفی تئاتر به ظرفیت ۶۰۰ نفر پیش بینی گردیده است.
شایان ذکر است که سقف این مجموعه با مساحت پوشش ۱۸۰۰۰ متر مربع در کشور بی نظیر می باشد.
جهت تامین پارکینگ مورد نیاز برای مجموعه نیز زمینی در مجاورت ضلع شمالی مجموعه جهت احداث پارکینگ طبقاتی در ۶ طبقه با ۳۶۰۰۰ مترمربع پیش بینی  گردیده است.
مشهد حالا صاحب نگین استادیوم‌های ورزشی ایران است. استادیوم امام رضا (ع) که به همت آستان قدس رضوی احداث شده را می‌توان بی نظیرترین استادیوم در ایران و حتی خاورمیانه از لحاظ معماری و امکانات دانست.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام : https://www.instagram.com/archcal 

کانال تلگرام : https://telegram.me/archreport_ir

اپلیکیشن تقویم معماری :  https://cafebazaar.ir/app/com.archreport.cal

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

 • اینستاگرام
 • تلگرام
 • نرم افزار اندروید

سایر پروژه ها