جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست
۳
آذر ۱۳۹۵
ایمیل به دیگران

آپارتمان مسکونی 55 – تهران / استودیوی معماری مازیار جعفری

پروژه آپارتمان مسکونی 55 با 5 واحد مسکونی و با مساحت 300 متر مربع در خیابان دروس تهران ساخته شده است. تفکر اولیه این پروژه از آنجا شکل گرفت که قرار شد خانه ای قدیمی که دارای پنجره های قدی و فضای سبز مناسب برای استراحت مالکین آن بود تخریب شده و در نهایت ساختمانی […]

  • نام پروژه آپارتمان مسکونی 55
  • طراح استودیوی معماری مازیار جعفری
  • مساحت 300 متر مربع
  • سال ساخت 2016
  • همکاران طرح مازیار جعفریه، اصغر رنجی، امیررضا کریمی

پروژه آپارتمان مسکونی 55 با 5 واحد مسکونی و با مساحت 300 متر مربع در خیابان دروس تهران ساخته شده است. تفکر اولیه این پروژه از آنجا شکل گرفت که قرار شد خانه ای قدیمی که دارای پنجره های قدی و فضای سبز مناسب برای استراحت مالکین آن بود تخریب شده و در نهایت ساختمانی با حداکثر متراژ قابل اجرا بر زمین آن احداث شود. این ساختمان در عین حال باید شاخص نیز میبود.

archreport-apartment-55-in-darrous-tehran-3

نهایت تلاش معمار بر این موضوع استوار بود که تجربه لذت بخش خانه قدیمی که مالکین آن تجربه خوب فضای صمیمی آن را داشتند از بین نرود و در فضای آپارتمان با تمامی ضوابط اجرایی و تراکم فضایی، این تجربه حفظ شود. از این رو معمار با اقتباس از معماری اصیل ایرانی، رنگها را در این پروژه افزود تا حس خوب معماری و رنگ آمیزی ایرانی در پروژه اضافه نماید.

برای ایجاد بستری برای استفاده مدرن از رنگها، معمار تصمیم به ایجاد قاب هایی بر روی پنجره ها نمود که علاوه بر محدود کردن زاویه تابش و دید ناظرین به داخل بنا محلی برای استفاده از سه رنگ اصیل ایرانی ( سبز – آبی ایرانی – زرد زعفرانی ) باشد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

اینستاگرام : https://www.instagram.com/archcal

کانال تلگرام : https://telegram.me/archreport_ir

اپلیکیشن تقویم معماری :  https://cafebazaar.ir/app/com.archreport.cal

ورود به گزارش معمار

رمز عبور را فراموش کرده ام | ثبت نام در سایت