X

جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست
۲۱
آذر ۱۳۹۵
ایمیل به دیگران

name

7 راه برای داشتن اتاق خوابی صمیمی و راحت

امروزه معماران سعی می کنند، در فرآیند طراحی داخلی به همه قسمت ها و جزئیات خانه توجه نمایند اما از دید اعضاء خانواده، ممکن است اتاق خواب مهمترین بخش خانه باشد، در این قسمت 7 راه برای داشتن اتاق خوابی گرم را به اشتراک می گذاریم، البته بدون نیاز به زیاد کردن ترموستات اتاق خواب! […]

امروزه معماران سعی می کنند، در فرآیند طراحی داخلی به همه قسمت ها و جزئیات خانه توجه نمایند اما از دید اعضاء خانواده، ممکن است اتاق خواب مهمترین بخش خانه باشد، در این قسمت 7 راه برای داشتن اتاق خوابی گرم را به اشتراک می گذاریم، البته بدون نیاز به زیاد کردن ترموستات اتاق خواب!

1. چوب: یکی از بهترین راه ها برای داشتن اتاق خوابی گرم، استفاده از عناصر طبیعی است، چوب یکی از این عناصر می باشدکه از آن می توانیم برای سقف، کف و پوشش دیوار از آن استفاده نماییم.

bedroom-art-archreport-20

bedroom-art-archreport-21

bedroom-art-archreport-22

2. گیاه: یکی دیگر از این عناصر طبیعی، گیاه است، که علاوه بر ایجاد گرمی و صمیمیت، موجب تصفیه هوا می شود و حس پویایی و زندگی را افزایش می دهد.

bedroom-art-archreport-12

bedroom-art-archreport-13

3. فرش: با اضافه کردن فرش، در واقع بافت و عمق به اتاق خواب اضافه می کنید و کفِ سرد و سخت اتاق خواب، تبدیل به سطحی گرم و نرم می شود. همچنین طیف عظیمی از رنگ و طرح را می توانید به اتاق خواب خود اضافه نمایید.

bedroom-art-archreport-14

bedroom-art-archreport-16

4. بالشتک: یکی دیگر از راه های اضافه کردن بافت و طرح به فضای اتاق خواب، استفاده از بالشتک ها در اندازه های مختلف، جنس های گوناگون و رنگ های متنوع است.

bedroom-art-archreport-9

bedroom-art-archreport-11

bedroom-art-archreport-10

5. پتو: پتو و روانداز تخت خواب، یکی از عناصر مهم در طراحی اتاق خواب است، که استفاده از بافت های درشت تر، حس گرمی و صمیمیت را به اتاق خواب می افزاید.

001

bedroom-art-archreport-18

6. هنر: با توجه به اینکه ممکن است شما وقت زیادی را در اتاق خواب بگذرانید، اضافه کردن یک قطعه هنری، می تواند حس شادابی را در شما تقویت کند و تخیل را در شما افزایش دهد.

bedroom-art-archreport-3

bedroom-art-archreport-2

7. مبلمان: استفاده از صندلی های دسته دار برای فضاهای کوچک و نیز مبلمان برای اتاق های بزرگ، حس لخت و خالی بودن اتاق را از بین می برد و فضای اتاق خواب را پر می کند.

bedroom-art-archreport-6

bedroom-art-archreport-5

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

اینستاگرام : https://www.instagram.com/archcal

کانال تلگرام : https://telegram.me/archreport_ir

اپلیکیشن تقویم معماری :  https://cafebazaar.ir/app/com.archreport.cal

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • نرم افزار اندروید