X

جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست
۲۵
اسفند ۱۳۹۵
ایمیل به دیگران

name

Monolit Bench و Meetube نشیمن های فضای عمومی

امروزه طراحی فضاهای عمومی مخصوصا پارک ها و فضاهای سبز از اهمیت زیادی برخوردار گشته است. یکی از قسمت هایی که در طراحی چنین فضاهایی مورد توجه معماران و طراحان قرار می گیرد، نشیمن ها و فضاهایی برای انجام تعاملات اجتماعی می باشد. دیگر تنها در نظر گرفتن کاربری و توجه به عملکرد در فرآیند […]

امروزه طراحی فضاهای عمومی مخصوصا پارک ها و فضاهای سبز از اهمیت زیادی برخوردار گشته است. یکی از قسمت هایی که در طراحی چنین فضاهایی مورد توجه معماران و طراحان قرار می گیرد، نشیمن ها و فضاهایی برای انجام تعاملات اجتماعی می باشد. دیگر تنها در نظر گرفتن کاربری و توجه به عملکرد در فرآیند طراحی کافی نیست، بلکه اضافه کردن هنر و داشتن یک دید زیبایی شناختی بسیار مهم می باشد، به عبارت دیگر هر قسمت باید به تنهایی به صورت یک المان هنری، هود نمایی کند و جذابیت و پویایی فضا را افزایش دهد.

در اینجا دو نمونه از طراحی نشیمن برای فضاهای عمومی آورده شده است:

1- Monolit Bench: طراحی به نام Pawel Grobelny، نیمکتی را از چوب برای فضایی در بروکسل بلژیک طراحی کرده است. این نیمکت که از قرارگیری پانل های چوبی در کنار یکدیگر ساخته شده است، از لحاظ اندازه، بگونه است که به خوبی در دل فضای سبز اطراف خود قرارگرفته و با آن ترکیب شده است:

2- Meetube: گروهی از طراحان برای پاسخگویی به نیاز جشنواره موسیقی، مجموعه ای نشیمن، برای پارک 16 هکتاری در کشور بارسلونا را طراحی کرده اند. این نشیمن ها که Meetube نامیده می شود، از لوله های راهدار ساخته شده است، مزیت این لوله ها، در این است که قابل انعطاف پذیر، بسیار با دوام، سبک، کم هزینه، قابل استفاده مجدد و قابل بازیافت می باشند. همچنین به دلیل انعطاف پذیر بودن این لوله ها، هر نشیمن جدید، می تواند دارای یک شکل و الگوی جدید و منحصربفرد باشد:

اینستاگرام : https://www.instagram.com/archcal

کانال تلگرام : https://telegram.me/archreport_ir

اپلیکیشن تقویم معماری :  https://cafebazaar.ir/app/com.archreport.cal

 

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • نرم افزار اندروید