X

جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست
۲۹
بهمن ۱۳۹۵
ایمیل به دیگران

name

10 کافی شاپ منحصر بفرد در آسیا

امروزه با گسترش زندگی شهری و زندگی ماشینی، مراجعه به فست فودها و کافی شاپ ها در سراسر جهان، افزایش یافته است. بنابراین توجه معماران به طراحی چنین فضاهایی بیشتر شده است، بطوریکه دیگر تنها کیفیت خدمات کافی نیست، بلکه جذابیت فضا نیز تاثیر بسزایی در رونق چنین فضاهایی دارد. در اینجا 10 طراحی منحصربفرد […]

امروزه با گسترش زندگی شهری و زندگی ماشینی، مراجعه به فست فودها و کافی شاپ ها در سراسر جهان، افزایش یافته است. بنابراین توجه معماران به طراحی چنین فضاهایی بیشتر شده است، بطوریکه دیگر تنها کیفیت خدمات کافی نیست، بلکه جذابیت فضا نیز تاثیر بسزایی در رونق چنین فضاهایی دارد. در اینجا 10 طراحی منحصربفرد از طراحی کافی شاپ در قاره ی آسیا ارائه شده است:

1- این کافه ی غذای آماده، در سئول، کره جنوبی توسط گروه معماری M4، به صورت یک بلوک زرد رنگ طراحی شده است:

2- این کافی شاپ در چین توسط استودیوی طراحی YAMO طراحی شده است، در این کافی شاپ فضاهای کوچک و دنجی برای استفاده ی مشتریان تعریف شده است:

3- این کافی شاپ که در هنگ کنک توسط گروه معماری JJA طراحی شده، بگونه ای است که تعامل بین مردمِ داخل کافی شاپ و مردمِ خیابان را افزایش می دهد:

4- این کافی شاپ توسط استودیوی Supermachine، طراحی شده است و در آن سیستم لوله های الکتریکی، به رنگ آبی فیروزه ای نقاشی شده است،بطوریکه دیدی صنعتی و سرگرم کننده برای مشتریان ایجاد می نماید:

5- designphse dba کافی شاپی لوکس در فضایی متصل به هتلی در سنگاپور طراحی کرده است. استفاده از سنگ مرمر برای کف و نیز جزئیات طلا، منجر به ایجاد فضایی سخاوتمندانه و گرم، شده است:

6-  Alberto Caiola در شانگهای چین، یک کافی شاپ طراحی کرده است که برای جلب نظر مردم، حجمی را در نمای بیرونی خود تعریف کرده است که به صورت شناور و معلق به نظر می رسد:

7- این کافی شاپ توسط Emma Maxwell در سنگاپور طراحی شده است. یکی از ویژگی های آن استفاده از کاشی های بتنی شش ضلعی در دیوارهای آن می باشد:

8- این کافی شاپ در مرکز هنرهای Goodman در کشور سنگاپور توسط designphase dba طراحی شده است:

9- id inc در توکیو یک کافی شاپ مینیمال طراحی کرده است که در آن از موضوع درخت انتزاعی استفاده کرده است:

10- Hjgher کافی شاپی در نزدیکی رودخانه ی سنگاپور طراحی کرده است، بطوریکه در آن میزها و صندلی ها از تخته های نازک برش خورده و روی هم نصب شده، ساخته شده است و در عین مدرن بودن حس طبیعت را در ذهن القاء می کند:

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام : https://www.instagram.com/archcal

کانال تلگرام : https://telegram.me/archreport_ir

اپلیکیشن تقویم معماری :  https://cafebazaar.ir/app/com.archreport.cal

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • نرم افزار اندروید

سایر ایده های طراحی