X

جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست
۱۲
اردیبهشت ۱۳۹۶
ایمیل به دیگران

name

۱۰ ایده طلایی که باعث بزرگتر دیده شدن منزل شما خواهد شد

طراحی و سازماندهی و چیدمان مبلمان در فضای مسکونی آنقدر ها هم که به نظر میرسد کار ساده ای نیست. مخصوصا زمانی که شما پول کمی در اختیار داشته باشید و یا هزینه کافی برای استخدام طراح داخلی و خرید لوازم جدید برای منزل کوچ خود نداشته باشید. در ادامه این مطلب ما با روشها […]

طراحی و سازماندهی و چیدمان مبلمان در فضای مسکونی آنقدر ها هم که به نظر میرسد کار ساده ای نیست. مخصوصا زمانی که شما پول کمی در اختیار داشته باشید و یا هزینه کافی برای استخدام طراح داخلی و خرید لوازم جدید برای منزل کوچ خود نداشته باشید.

در ادامه این مطلب ما با روشها و نکاتی کوچک اما اثر بخش سعی در اصلاح فرآیند چیدمان و سازمان دهی در منزل مسکونی داریم ، به طوری که آپارتمان کوچک شما را بزرگتر و دلباز تر از آنچه واقعا هست نشان دهد.


۱ : پرده ها را از سقف آویزان کنید

زمانی که شما پرده ها را از سقف آویزان میکنید ( جایی نزدیک به سقف ) تا اینکه آن را از بالای پنجره بیآویزید ، در حقیقت اینطور به نظر میرسد ( ذهن شما این طور تصور میکند ) که پنجره و نور ورودی از آن بیشتر است ، در حالی که چیز زیادی تغییر نکرده است .


۲ : صفحه مخصوصی برای تزئینات

به جای اینکه تزئینات مغناطیسی و غیره را روی درب یخچال نصب کنید ، صفحه ای مخصوص به آن در آشپزخانه تدارک ببینید تا علاوه بر سازماندهی و تجمع این تزئینات در مکانی خاص ، از سفیدی و درب یخچال هم بهره ببرید


۳ : کمدی برای کفشها الزامی است

تصور کنید اگر کفش ها در مقابل درب آپارتمان به صورت پراکنده رها شده باشند ، حتی آپارتمانی با لابی و راهرویی بسار بزرگ هم کثیف و گیج کننده به نظر رسیده و در عین حال حس دلتنگی و کوچک شدن فضا در برخورد اول منتقل میشود.


۴ : کاغذ دیواری با رنگ روشن و خطوط عمودی را انتخاب نمایید

کاغذ دیواری تیره رنگ فضا را کوچکتر از واقع نمایش میدهد و همین امر در مورد خطوط افقی در یک کاغذ دیواری نیز صادق است. کاغذ دیواری هایی با خطوط افقی به واسطه مکانیزم چشم انسان فضا را از آنچه وجود دارد کوچکتر نمایش میدهند. بنا بر این برای بزرگتر به نظر رسیدن فضا ، کاغذ دیواری هایی با طرح های عمودی و رنگ روشن را انتخاب نمایید


۵ : حوله های یک شکل انتخاب کنید

تمامی چیزهایی که یک شکل نباشند نظر انسان را به خود جلب میکنند ، و این امر زمانی که فضا کوچک باشد باعث جلب توجه و محصور به نظر رسیدن فضا خواهد شد ، پس تا حد ممکن همه چیزهایی که ارزش و کارکرد بصری و زیبایی شناختی ندارند را یک شکل انتخاب نمایید تا پس از اولین نگاه از محدوده ذهن شما مهو شوند


۶ : مبلمان پایه دار انتخاب نمایید

مبل و میز و صندلی و هر چیزی که از زمین فاصله دارد را از نوعی انتخاب نمایید که دارای پایه بوده و زمین زیر آن دیده میشود. این کار باعث این تصور میشود که سطح زیر و پشت مبلمان دیده شده و فضا را بزرگتر نمایش میدهد.


۷ : جعبه هایی برای سازماندهی

در خانه های کوچک و فضاهای کمجا ، هیچ چیز را بدون سازماندهی رها نکنید و آنها را درون جعبه هایی با لیبل هایی جهت سهولت دسترسی دسته بندی نمایید.


۸ : موکت ( زیر انداز ) بزرگ

تصور معمولی وجود دارد که هر چه اتاق کوچک تر باشد ، زیر انداز جلوی تخت نیز باید به همان اندازه کوچکتر باشد ، در حالی که ابدا این چنین نیست. موکت یا زیر اندازی را انتخاب نمایید که بیشتر اتاق را اشغال نماید ، به این صورت فضا بزرگتر دیده میشود.


۹ : لوازم آرایشی را منظم کنید

هیچ گاه لوازم آرایشی و کلا هیچ شیئی را روبروی آینه و روی میز آرایش رها نکنید ، این امر باعث بیشتر شدن تعداد آنها در ذهن و اضافه شدن حس کوچکی فضا میشود . به عنوان یک پیشنهاد ناب ، در صورت امکان از صفحه ای آهنی در کنار میز آرایش استفاده کنید و لوازم آرایش را به آهنربا مجهز سازید. با این ترفند لوازم آرایش شما همیشه در یک جا مستقر خواهند بود و در عین حالی که جلوه زشتی ندارند ، برای مرتب کردن ، کافیست آنها را به صفحه فلزی متصل سازید.


۱۰ : استفاده از لوستر ، هوشمندانه نیست

لوستر های بزرگ و با ابهت و حتی لوستر های کوچ و آویزان از سقف باعث میشود دامنه عمودی دید انسان محدود شده و فضا کوچک تر به نظر برسد. بنا بر این از چراغهایی که در سقف تعبیه شده و درون سقف فرو رفته اند استفاده نمایید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام : https://www.instagram.com/archcal 

کانال تلگرام : https://telegram.me/archreport_ir

اپلیکیشن تقویم معماری :  https://cafebazaar.ir/app/com.archreport.cal

 

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • نرم افزار اندروید