X

جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست
۵
دی ۱۳۹۶
ایمیل به دیگران

name

گلدان هایی برای نگهداری و شارژ موبایل و تبلت

ایده گلدان هایی برای نگهداری و شارژ موبایل و تلفن همراه از نگرش و عملکرد ما در زندگی روزمره سرچشمه میگیرد. عملکردی که روزانه ما را به سمت تکنولوژی سوق داده و در عین حال لذت مشاهده گیاهان و داشتن فضای سبز و آرام را در ما بیدار میکند. تلفن های همراه و تبلت ها […]

ایده گلدان هایی برای نگهداری و شارژ موبایل و تلفن همراه از نگرش و عملکرد ما در زندگی روزمره سرچشمه میگیرد. عملکردی که روزانه ما را به سمت تکنولوژی سوق داده و در عین حال لذت مشاهده گیاهان و داشتن فضای سبز و آرام را در ما بیدار میکند.

تلفن های همراه و تبلت ها امروزه تبدیل به عضو جدایی ناپذیر زندگی ماشینی شده و هر روز و هر لحظه در زندگی ما تاثیر و جریان دارد. این همراهی و استفاده مدام منجر به طراحی و ساخت لوازمی برای استفاده از این ابزار ها در موارد خاص شده است. ایده های طراحان در ارتباط با استفاده و بهینه کردن شرایط کار با این ابزار ها به صورت روز افزون در حال رشد است.

ایده گلدان هایی برای نگهداری و شارژ تلفن همراه ، در نوع خود به عنوان ایده ای برای ترکیب سنت و مدرنیته و تکنولوژی و طبیعت ، بسیار جذاب و دلپذیر به نظر میرسد. طراح در هنگام پرداخت این ایده ، با سه تعریف مختلف مواجه بوده که پاسخ های مناسبی برای آن در نظر گرفته است.

ایده اصلی طراحی در این پروژه ، نگهداری تلفن همراه و تبلت برای استفاده در زمان کار و فعالیت و هنگامی است که هر دو دست کاربر در حال انجام کاری بوده و نمیتواند تلفن همراه را نگه دارد. این شرایط که معمولا در منزل و در هنگام کار در آشپزخانه رخ میدهد باعث احساس عدم رضایت و استفاده صحیح از تلفن همراه در هنگام کار گردد ، که طراح با ایده نگهدارنده هایی زیبا و کاربردی ، مشکل را برطرف نموده است.

ایده ثانویه این طرح ، استفاده از ظاهری مناسب برای نگهدارنده های تلفن همراه بوده است. نگهدارنده های تلفن همراه در حال حاضر به وفور یافت شده و در طرح ها و رنگ های متعدد موجود میباشد. اما نگهدارنده هایی که جزوی از دکوراسیون منزل بوده و خود به عنوان المان تزیینی به کار برده شود کمتر به چشم میخورد. طراح با استفاده از ظاهری جذاب و زیبا ، این نگهدارنده ها را به یکی از عناصر تزئینی در محیط منزل تبدیل نموده است.

ایده بعدی در طراحی این عنصر در دسترس بودن آن است. نگهدارنده ها ، اجزای کاربردی در منزل هستند ، اما از آنجایی که استفاده از آنها به صورت پیوسته انجام نمیپذیرد ، لذا گهگاه دور از چشم و در کشو ها و کمد ها از نظر دور می ماند . این امر سبب میشود ، در هنگام نیاز به آنها ، زمانی را صرف جستجو و یافتن آنها نمایید. اما در این ایده ، طراح با استفاده از المان تزئینی گلدان ، این نگهدارنده ها را هر روز در مقابل چشمان کاربر قرار داده است.

Heather و Myles دو طراح این نگهدارنده ها که مشکل خود را به صورت عمومی برطرف نموده اند ، این ایده را در محل دفتر خود در پیتزبورگ در پنسیلوانیا گسترش داده و فاکتورهایی نظیر ساعت و محل نگهداری قلم و کاغذ یادداشت و غیره را نیز به آن اضافه نموده اند.

این گلدانها که از جنس سنگ طراحی و اجرا میگردد ، روز به روز محبوب تر شده و جای خود را در بین علاقمندان به استفاده از تلفن های همراه در هنگام کار باز کرده است.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • نرم افزار اندروید