X

جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست
۱۳
دی ۱۳۹۵
ایمیل به دیگران

name

کاربرد های چوب در طراحی داخلی رستوران به عنوان المان هنری

طراحی داخلی رستوران از اهمیت فوق العاده ای برخوردار می باشد بطوریکه می توان گفت که روی میزان سودآوری رستورن تاثیر مستقیم دارد، علاوه بر استفاده از رنگ های گوناگون در طراحی داخلی رستوران و فست فود، توجه متریال های گوناگون و نوین و نیز چگونگی ترکیب آنها نیز از اهمیت زیاری برخوردار است، در […]

طراحی داخلی رستوران از اهمیت فوق العاده ای برخوردار می باشد بطوریکه می توان گفت که روی میزان سودآوری رستورن تاثیر مستقیم دارد، علاوه بر استفاده از رنگ های گوناگون در طراحی داخلی رستوران و فست فود، توجه متریال های گوناگون و نوین و نیز چگونگی ترکیب آنها نیز از اهمیت زیاری برخوردار است، در اینجا چندین کاربرد گوناگون از چوب در فضای داخلی را بیان کرده ایم، تا معماران با استفاده از آنها، کیفیت طراحی خود را نیز افزایش دهند.

الف: چوب به عنوان پانل های جداکننده: در فضاهای بزرگ، ایجاد فضاهای دنج و خصوصی یکی از الزامات در رستوران ها و فست فودها می باشد، این جدا سازی می تواند خیلی ساده و معمولی باشد و به صورت دیوار جداکننده ی ثابت و یا متحرک تعریف گردد و یا به صورت یک المان هنری و بخشی از طراحی داخلی رستوران باشد. در زیر نمونه ای از یک دیوار جداکننده که با استفاده از چوب تبدیل به یک عنصر هنری شده است را آورده ایم، معمار این طرح، از یک فرم منحنی برای جداسازی فضاها استفاده کرده است، بطوریکه این حرکت منحنی از نمای بیرونی تعریف شده است و به فضای داخلی کشیده شده و جذابیت خاصی برای رستوران تعریف کرده است.

ceiling-detail_archreport-9

ceiling-detail_archreport-7

ceiling-detail_archreport-11

ب: چوب به عنوان پوشش دیوار: یکی دیگر از کاربردهای چوب در طراحی داخلی رستوران، برای پوشش دیوارها است و خیلی بهتر است در کنار رنگهای نارنجی و قرمز، از چوب تیره بهره گرفت. در زیر نمونه ای از چوب های برش خورده در سایزهای گوناگون که به صورت غیر همسطح نسبت به یکدیگر نصب شده اند، آورده شده است.

ceiling-detail_archreport-15ceiling-detail_archreport-14

ج: چوب به عنوان المانی برای سقف: علاوه بر دیوارها، از چوب می توانیم در سقف نیز استفاده کنیم، فقط باید توجه داشت که میزان آن، از حد مجاز بیشتر نباشد. در زیر نمونه ای از تجربه ی بصری زیبا، که در واقع ترکیبی از چوب و نور می باشد و باعث ایجاد عمق و بافت در فضا شده است، نشان داده شده است، باید توجه داشت که ترکیب چوب و نور فضای داخلی را پویا و زنده می کند.

ceiling-detail_archreport-1

ceiling-detail_archreport-6

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

اینستاگرام : https://www.instagram.com/archcal

کانال تلگرام : https://telegram.me/archreport_ir

اپلیکیشن تقویم معماری : https://cafebazaar.ir/app/com.archreport.cal

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • نرم افزار اندروید

سایر ایده های طراحی