X

جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست
۳
بهمن ۱۳۹۵
ایمیل به دیگران

name

قطعه ای آلومینیومی به عنوان صندلی با نام “Mono Chair” / طراح Petr Badura

Petr Badura یک صندلی از جنس آلومینیوم طراحی کرده است که با دیگر صندلی ها و نیمکت هایی که تا به حال ساخته شده است، متفاوت است. این صندلی با نام “Mono Chair” در واقع قطعه ای آلومینومِ خم شده، می باشد که تنها دو پایه ی عقب دارد، یعنی برخلاف دیگر نیمکت ها که […]

Petr Badura یک صندلی از جنس آلومینیوم طراحی کرده است که با دیگر صندلی ها و نیمکت هایی که تا به حال ساخته شده است، متفاوت است. این صندلی با نام “Mono Chair” در واقع قطعه ای آلومینومِ خم شده، می باشد که تنها دو پایه ی عقب دارد، یعنی برخلاف دیگر نیمکت ها که چهار پایه دارد، Mono Chair تنها با دو پایه بزای نشستن، طراحی شده است و دو پایه ی دیگر برای تعادل این صندلی، در واقع همان دو پای کسی است که روی آن می نشیند. به عبارت دیگر، وقتی کسی روی صندلی می نشیند و پاهای خود را در زاویه ی 90 درجه قرار می دهد، وزن بدن توزیع می شود و فشار در پاها به حداقل می رسد. وقتی کسی روی Mono Chair می نشیند، صفحه ای آلومینومی، روی پایش قرار می گیرد، که به عنوان میزی کوچک، برای گذاشتن فنجان چای و غیره می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

mono-chair_archreport (2)

mono-chair_archreport (4)

کل ایده ی این محصول در این واقعیت است که صندلی، یک شی است که در خدمت انسان است و بطور کامل به شخص وابسته است، بنابراین صندلی بدون فرد کار نمی کند و به فرد نیازمند است و در واقع با کسی که روی آن می نشیند تکمیل می شود.

Mono Chair سبک و به راحتی قابل جابجایی می باشد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام : https://www.instagram.com/archcal

کانال تلگرام : https://telegram.me/archreport_ir

اپلیکیشن تقویم معماری :  https://cafebazaar.ir/app/com.archreport.cal

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • نرم افزار اندروید