X

جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست
۱
دی ۱۳۹۴
ایمیل به دیگران

name

فضا سازی شهری با استفاده از ماسه

هنر مند لهستانی Adam Kalinowski هنر مفهومی را با نام “شهر رویایی” ایجاد کرده است. این پروزه در شهر دوحه کشور قطر ساخته شده و ابعاد آن 1360x860x110  سانتیمیتر میباشد. این اثر هنری که از 30 تن ماسه رنگی تهیه شده است در فضای پیرامون خود در کنار رودخانه فضایی زیبا و چشم نواز را ایجاد کرده که […]

هنر مند لهستانی Adam Kalinowski هنر مفهومی را با نام “شهر رویایی” ایجاد کرده است. این پروزه در شهر دوحه کشور قطر ساخته شده و ابعاد آن 1360x860x110  سانتیمیتر میباشد.

Archreport_the-dream-city_231015_05

این اثر هنری که از 30 تن ماسه رنگی تهیه شده است در فضای پیرامون خود در کنار رودخانه فضایی زیبا و چشم نواز را ایجاد کرده که هر بیننده را به تماشای این منظره و لمس آن دعوت مینماید. اثر ایجاد شده متشکل از یک حوضچه بزرگ است که توسط مکعب هایی با کد های ارتفاعی کم و زیاد کنار هم قرار گرفته اند که حس کشف و ششود مخاطب را برمی انگیزند.

Archreport_the-dream-city_231015_04

در داخل هر یک از این مکعب ها و داخل فضای اصلی این حوضچه ماسه های رنگی قرار گرفته است که در مکعب های مختلف رنگ آنها متفاوت میشود. مکعب هایی که حاوی ماسه های رنگی هستند خود نیز به تناسب رنگ ماسه پیش بینی شده برای داخل آنها رنگ متفاوتی به خود گرفته اند به طوری که اگر این مکعب ها را خالی از ماسه در نظر بگیریم باز خود اثری هنری و چشم نواز را خلق میکنند.

Archreport_the-dream-city_231015_09

قرار گیری این مکعب های بالا و پایین رفته در بستر دایره شکل خود نمادی از امواج و دریا میباشد. زیبایی این مکعب ها با انتخاب رنگ هوشمندانه و تنالیته های گرم و کم کنتراست دو چندان شده است. انتخاب رنگ ماسه ها با پیش بینی ادغام شدن ناگزیر ماسه ها در آینده و پس از تردد و بازی بچه ها به گونه ای بوده که تاثیری نامطلوب روی کلیت طرح ایجاد نکند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • نرم افزار اندروید