X

جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست
۱۱
اردیبهشت ۱۳۹۶
ایمیل به دیگران

name

طراحی اتاق خواب با دو تختخواب سفارشی و فضای بازی در زیر شیروانی

طراح داخلی به نام Van Staeyen ، برای یک اتاق، واقع در شیروانی یک ساختمان قدیمی، طراحی منحصر بفردی را انجام داد. این طراح با استفاده از یک حجم چوبی توانست، دو تختخواب و یک فضای بازی تعریف نماید. بطوریکه هر یک از این تختخواب ها در یک طرف از این حجم چوبی قرار گرفته است، بطوریکه […]

طراح داخلی به نام Van Staeyen ، برای یک اتاق، واقع در شیروانی یک ساختمان قدیمی، طراحی منحصر بفردی را انجام داد. این طراح با استفاده از یک حجم چوبی توانست، دو تختخواب و یک فضای بازی تعریف نماید. بطوریکه هر یک از این تختخواب ها در یک طرف از این حجم چوبی قرار گرفته است، بطوریکه این امر سبب می شود که هر یک از کودکان فضایی اختصاصی برای خود داشته باشند. در این فضای اختصاصی علاوه بر تختخواب، یک میز کار و یک پنجره وجود دارد، تا نور طبیعی به داخل محیط کشیده شود.

برای هر یک از این تختخواب ها، یک قفسه چوبی تعبیه شده است تا کودکان بتوانند، کتاب ها و اسباب بازی های خود را در آنجا قرار دهند.

در بالای فضای تختخواب، فضای بازی قرار دارد، بطوریکه برای رسیدن به آن یک نردبان چوبی طراحی شده است. تعریف ۳ پنجره با اشکال دایره، مثلت و شش ضلعی در این فضای بازی ، علاوه بر افزایش هیجان در کودکان باعث می شود تا بتوانند به اتاق خواب ها دید خوبی داشته باشند.

استفاده از رنگ های روشن در کف، دیوار و ساخت لوازم چوبی باعث شده است تا فضاها بزرگتر و دلبازتر شود. همچنین بکارگیری چوب در کنار رنگ سفید، حس پویایی و شادابی را در ذهن کودکان القاء می نماید.

 

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام : https://www.instagram.com/archcal 

کانال تلگرام : https://telegram.me/archreport_ir

اپلیکیشن تقویم معماری :  https://cafebazaar.ir/app/com.archreport.cal

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • نرم افزار اندروید