X

جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست
۲۷
اسفند ۱۳۹۵
ایمیل به دیگران

name

صندلی موج صخره

تحقیقات علی ( پس رویدادی ) نشان داده است ؛ وسیع ترین بیماری های اسکلتی – عضلانی و مفصلی ناشی از کار ، فعالیت های نامناسب و استراحت بدن در شرایط نامطلوب میباشد ، درد کمر و زانو  بعنوان  یکی از عمده مشکلات ، به مرور زمان فرد را دچار محدودیت های تحرک فیزیکی ، […]

تحقیقات علی ( پس رویدادی ) نشان داده است ؛ وسیع ترین بیماری های اسکلتی – عضلانی و مفصلی ناشی از کار ، فعالیت های نامناسب و استراحت بدن در شرایط نامطلوب میباشد ، درد کمر و زانو  بعنوان  یکی از عمده مشکلات ، به مرور زمان فرد را دچار محدودیت های تحرک فیزیکی ، کاهش فعالیت های بدنی و نیز عدم مشارکت در فعالیت های گروهی و اجتماعی میکند. به طور معمول افراد پس از فعالیت بویژه در محیط های باز به دنبال مکانی برای استراحت و بازیابی توان بدنی خود هستند؛ در چنین شرایطی استفاده از نیمکت هایی که هنگام نشستن بصورت غیر استاندارد  فشار وزن را به مفاصل ، بافت های نرم و همچنین دیسک ها منتقل میکند ، به مرور زمان باعث ایجاد درد و بی حسی در ناحیه پایین کمر و پاها میشوند


از بعد دیگر امروزه با وجود پیشرفت علم و تکنولوژی ، احساس تنهایی در بین مردم بسیار متداول شده که در این میان  با ترکیب تکنولوژی  و هنر سعی برآن بود  تا با تولید یک توده اجتماعی ، افراد به صورت مستقل از یکدیگر اما درکنارهم به فعالیت خود بپردازند. با بیان مطالب فوق به بررسی چیستی طراحی رسیدیم ، که هدف نهایی ما را مشخص کرد.

ضوابط ارگونومی  وابسته به وزن و قد افراد در فیگورهای مختلف ، باعث شکل گیری 9 الگوریتم  شده که نیمکت ” صندلی موج صخره ” را پایه ریزی میکنند.

ساخت دیجیتال ، کنارهم گذاشتن معماری وساخت صنعتی است بطوریکه طرح معماری به قطعات ریزتر که دیگر لازم نیست یکسان باشند ، تقسیم و این قطعات توسط ماشین های دیجیتال ساخته شده ، به محل مورد نظر انتقال می یابند تا آنجا نصب و سرهم گردند. بدین وسیله معماری میتواند از تولید انبوه صنعتی فاصله بگیرد و ایده سفارشی سازی انبوه را برای تولیدات بیان کند.

 

Rock Wave

ویژگی های نیمکت

کاهش بیماری های اسکلتی – عضلانی و مفصلی

کاهش فشار کاری و آرامش جسمی

برنامه ریزی رفتار محیطی با استفاده از نوع طراحی نیمکت

بالابردن کیفیت بصری محیطی وزیبایی بصری فضا

الگوگیری از طبیعت

گسستگی قطعات درعین پیوستگی آن ها و ایجاد سیالیت در فضا

تغییر رنگ متناسب با زاویه دید نسبت به نیمکت

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام : https://www.instagram.com/archcal 

کانال تلگرام : https://telegram.me/archreport_ir

اپلیکیشن تقویم معماری :  https://cafebazaar.ir/app/com.archreport.cal

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • نرم افزار اندروید