X

جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست
۲۵
دی ۱۳۹۵
ایمیل به دیگران

name

شوخی و سرگرمی با معماری / Rich McCor

در یک سال پیش وب سایت Archdaily عکسهایی را از Rich McCor انتشار داد که در آن تصاویری جذاب از پروژه های معروف معماری منتشر شده بود . این عکسها که در صفحه اینستاگرامی به نام paperboyo منتشر شده است در واقع صرفا پروژه های معماری نیستند ، در حقیقت این تصاویر آمیزه ای از بنای تاریخی و […]

در یک سال پیش وب سایت Archdaily عکسهایی را از Rich McCor انتشار داد که در آن تصاویری جذاب از پروژه های معروف معماری منتشر شده بود . این عکسها که در صفحه اینستاگرامی به نام paperboyo منتشر شده است در واقع صرفا پروژه های معماری نیستند ، در حقیقت این تصاویر آمیزه ای از بنای تاریخی و معماری با برش هایی از کاغذ هستند که از زاویه دید دوربین نتیجه ای جذاب را ارائه میدهند .

این اتفاق از لندن شروع شد ، زمانی که Rich McCor به ساعت بزرگ لندن به چشم یک ساعت مچی غول پیکر می نگریست . در این زمان او به فکر ساخت عکسی از تصور ذهنی خود افتاد که تصمیم به برش کاغذی سیاه رنگ کرد ، که بخش مفقود این تصور را کامل نماید . او سپس دوربین خود را ثابت کرد و از زاویه دید دوربین به این بنا خیره شد و سپس آنقدر برش کاغذ را جابجا نمود تا تصویر ذهنی خود را خلق کرده و از آن عکس بگیرد . در نهایت پس از نشان دادن این عکس به دیگر دوستان خود متوجه شد که این تصاویر آنقدر که به نظر خود او جذاب میرسد ، در دید دیگر مردم نیز جذابیت دارد . پس به سرعت شروع به گرفتن عکسهای بیشتر و بیشتر نمود تا جاییکه این عکسها از انگلستان فراتر رفته و به تمامی اروپا و در حال حاضر به تمامی دنیا سرایت پیدا کرده است .

این هنر مند به تمامی دنیا سفر میکند و از بناها و جذابیتهای پیرامون خود عکسهایی بدیع میگیرد ، عکسهایی که تنها زایده ذهن خلاق این هنر مند بوده و شاید هرگز به ذهن خالق اثر و یا دیگر توریستها نرسیده باشد . تصاویر این هنرمند تبدیل به برندی تازه از بناهای تاریخی شده است و از آنجا که این هنرمند یک تصویر از هر بنا خلق مینماید در فضای مجازی ، به غیر از عکس واقعی بنا ، تنها یک عکس با برند paperboyo از هر بنا وجود دارد.

اینستاگرام این هنر مند پس از گذشت یک سال از انتشار عکس های این هنر مند در وب سایت Archdaily توانسته آمار دنبال کننده 170k را پشت سر گذارد. اکنون وب سایت ” گزارش معمار ” شما را به دیدن این تصاویر دعوت مینماید :

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام : https://www.instagram.com/archcal

کانال تلگرام : https://telegram.me/archreport_ir

اپلیکیشن تقویم معماری :  https://cafebazaar.ir/app/com.archreport.cal

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • نرم افزار اندروید

سایر ایده های طراحی