X

جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست
۱۲
دی ۱۳۹۵
ایمیل به دیگران

name

رنگ بندی در رستوران

اگر می خواهید رستورانی داشته باشید، علاوه بر نکات فنی، توجه به رنگ بندی در طراحی داخلی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا رنگها بر روی اشتها، میزان سرعت خوردن، ایجاد احساس دعوت کنندگی و حتی میزان فروش شما تاثیر دارد. توجه به این رنگ بندی حتی در انتخاب رنگ و طراحی منوی غذای شما […]

اگر می خواهید رستورانی داشته باشید، علاوه بر نکات فنی، توجه به رنگ بندی در طراحی داخلی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا رنگها بر روی اشتها، میزان سرعت خوردن، ایجاد احساس دعوت کنندگی و حتی میزان فروش شما تاثیر دارد. توجه به این رنگ بندی حتی در انتخاب رنگ و طراحی منوی غذای شما نیز مهم می باشد.

رنگ قرمز: رنگ قرمز بهترین رنگ برای فضای داخلی رستوران می باشد و در طراحی داخلی می تواند در کنار بکارگیری چوب، بسیار زیبا و دلنشین باشد. این رنگ باعث افزایش هیجان می شود، بنابراین مشتریان شما به سرعت غذای خود را می خورند و فضا را ترک می کنند و جای خود را در اختیار دیگر مشتریان قرار می دهند.

رنگ زرد: رنگ زرد، یک رنگ محرک محسوب می شود و ترکیب آن با رنگ قرمز باعث افزایش سرعت در غذا خوردن می شود، البته باید توجه داشت که استفاده زیاد و نامناسب آن، حس ناراحتی را در مشتریان القا می نماید.

رنگ سبز: رنگ سبز در واقع رنگ سلامت می باشد و استفاده از آن در کنار رنگ قهوه ای یا چوب قهوه ای برای فست فود شما مناسب است و در مشتریان حس پاکی و تمیزی و نیز سلامت غذا را القا می کند.

نارنجی: خصوصیاتی شبیه قرمز دارد اما در عین حال حس گرما و صمیمت ایجاد می کند.

استفاده از رنگ های صورتی و بنفش هم به میزان خیلی کم در صورتی که فضا شما بزرگ باشد باعث می شود تا رستوران شما به صورت شاخص در ذهن مشتریان ثبت شود.

resturant-archreport-9

resturant-archreport-6

resturant-archreport-5

resturant-archreport-4

resturant-archreport-8

resturant-archreport-3

resturant-archreport-1

resturant-archreport-1

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

اینستاگرام : https://www.instagram.com/archcal

کانال تلگرام : https://telegram.me/archreport_ir

اپلیکیشن تقویم معماری : https://cafebazaar.ir/app/com.archreport.cal

 

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • نرم افزار اندروید

سایر ایده های طراحی