X

جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست
۱۰
دی ۱۳۹۴
ایمیل به دیگران

name

دانه ها (گیاه داخل سنگ) / Taeg Nishimoto

طراح Taeg Nishimoto از استودیو طراحی  TN/MOS آبجکتهایی را برای گیاهان بر روی دیوار طراحی کرده که آنها را “دانه ها” نامیده است. Taeg Nishimoto در واقع طراح و مهندس معمار است. او که مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته معماری از دانشگاه کرنل دارد بیشتر در زمینه طراحی داخلی فعالیت دارد و این آبجکتها را جهت […]

طراح Taeg Nishimoto از استودیو طراحی  TN/MOS آبجکتهایی را برای گیاهان بر روی دیوار طراحی کرده که آنها را “دانه ها” نامیده است.

Taeg Nishimoto در واقع طراح و مهندس معمار است. او که مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته معماری از دانشگاه کرنل دارد بیشتر در زمینه طراحی داخلی فعالیت دارد و این آبجکتها را جهت طراحی داخلی ارائه نموده است.

برای ایجاد این “دانه ها” طراح نوعی متریال ورق شده با نام Tyvek که نوعی پلی اتیلن با تراکم بالاست را به صورت مچاله شده روی هسته ای بتنی قرار میدهد که پس از خشک شدن بتن لایه Tyvek را از روی آن برداشته و در نهایت حفره ای برای کاشت گیاه در آن قرار میدهند.

با توجه به رنگ پذیری بتن این دانه ها با تنوع رنگی بالا قابلیت تولید و ارائه دارند. نکته جذاب در مورد این طرح استفاده از بتن به عنوان ظرف گیاه میباشد. اگر به روش نصب این گلدانها به دیوار دقت نمایید متوجه خواهید شد که آبرسانی به این گیاهها دشوار تر از آن چیزی است که به نظر میرسد، اما با انتخاب متریال بتن به عنوان ظرف گیاه این امکان وجود دارد که با مرطوب نمودن بتن گیاه به راحتی از رطوبت آن استفاده نماید.

Archreport_seeds_04

نوع خطوط پیرامونی این گلدانها به سلیقه و انتخاب شخص بستگی دارد، اما طراح در طرح اولیه خود این گلدانها را به صورت سنگهای رودخانه ای شکل داده تا علاوه بر قرار گیری گیاه در آن جذابیت یصری خاص خود را داشته باشد. شکل گیری این گلدانها به صورت سنگهای رودخانه ای علاوه بر زیبایی به چیدمان آنها در کنار هم نیز کمک بزرگی میکند. این نوع انتخاب شکل باعث میشود که چیدمان آنها در کنار هم از قانون و نظم خاصی پیروی نکند و کاربر به هر صورتی که تمایل داشت آنها را در کنار هم جانمایی کند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • نرم افزار اندروید