X

جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست

انتشار کتاب مفاهیم پایه در ایده پردازی طراحی معماری

انتشار کتاب مفاهیم پایه در ایده پردازی طراحی معماری هر پروژه‌ی طراحی با جستجو برای یافتن یك ایده و یا درك شهودی از نحوه‌ی حل مسئله شروع می‌شود. “ایده‌ی طراحی”، شروع یك مسیر طولانی است كه در آن، طراح “ایده” را به دقت تعریف می‌کند، آن را اصلاح می‌كند، به آن شاخ و برگ می‌دهد […]

  • قیمت
    -
  • تاریخ انتشار
    1395

انتشار کتاب مفاهیم پایه در ایده پردازی طراحی معماری

هر پروژه‌ی طراحی با جستجو برای یافتن یك ایده و یا درك شهودی از نحوه‌ی حل مسئله شروع می‌شود. “ایده‌ی طراحی”، شروع یك مسیر طولانی است كه در آن، طراح “ایده” را به دقت تعریف می‌کند، آن را اصلاح می‌كند، به آن شاخ و برگ می‌دهد و در راستای حل مسائل و پاسخگویی به نیازها به گونه‌ای پیاپی، نتایج به دست آمده را ارزیابی وسپس رد می‌كند.
كتاب حاضر- ایده‌های طراحی- منحصراً بر شروع این فرآیند-كه بر مسیر حرکت و نتایج طراحی تأثیرگذار است- متمرکز می‌باشد. این كتاب نه‌تنها در شرح دادن تنوع رویكردها و منابع تأثیرگذار بر الهام‌گیری می‌کوشد؛ بلكه سعی دارد راه‌های آزاد كردن خلاقیت را نشان دهد.
هدف این كتاب، تشویق كردن دانشجویان برای كاوش عمیق‌تر مضامین و ایده‌های منحصربه‌فرد است. كتاب تعمداً از سبك‌های معین معماری و قوانین متعصبانه دوری می‌نماید. موضوع مطرح‌شده این کتاب سؤال ساده و درعین‌حال پیچیده‌ی زیر است: چگونه ایده‌ی آغازین توسعه می‌یابد؟

این کتاب با ترجمه دکتر شادی عزیزی و پریسا مقدم توسط انتشارات فکر نو منتشر شده است.

تلفن سفارش تهران و شهرستانها ۰۲۱۶۶۴۱۶۱۰۰
نشانی: روبروی دانشگاه تهران نبش خیابان دانشگاه فروشگاه فکرنو

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

اینستاگرام : https://www.instagram.com/archcal

کانال تلگرام : https://telegram.me/archreport_ir

اپلیکیشن تقویم معماری :  https://cafebazaar.ir/app/com.archreport.cal

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • نرم افزار اندروید

کتاب ها و مجلات پیشنهادی