X

جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست

انتشار کتاب اصول طراحی و مبانی معماری منظر

انتشار کتاب اصول طراحی و مبانی معماری منظر( تلفیق فرم و فضا با استفاده از زبان طراحی سایت) مولف:نورمن بوث مترجمین:مهندس رضا فرهادی(مدرس دانشگاه هرمزگان) دکتر سید محمدرضا خلیل نژاد (عضو هیئت علمی دانشگاه بیرجند) انتشارات : انتشارات جهاد دانشگاهی تهران سال چاپ : ۱۳۹۶ نوبت چاپ : اول قطع : خشتی بزرگ قیمت:۵۰۰۰۰۰ ریال […]

 • قیمت
  500000
 • وبسایت
 • تاریخ انتشار
  96
 • حوزه
  معماری منظر
 • نویسنده
  نورمن بوٍٍٍث
 • مترجم
  مهندس رضا فرهادی(مدرس دانشگاه هرمزگان) دکتر سید محمدرضا خلیل نژاد (عضو هیئت علمی دانشگاه بیرجند
 • نوبت چاپ
  اول
 • زبان
  فارسی

انتشار کتاب اصول طراحی و مبانی معماری منظر( تلفیق فرم و فضا با استفاده از زبان طراحی سایت)
مولف:نورمن بوث
مترجمین:مهندس رضا فرهادی(مدرس دانشگاه هرمزگان)
دکتر سید محمدرضا خلیل نژاد (عضو هیئت علمی دانشگاه بیرجند)
انتشارات : انتشارات جهاد دانشگاهی تهران
سال چاپ : ۱۳۹۶
نوبت چاپ : اول
قطع : خشتی بزرگ
قیمت:۵۰۰۰۰۰ ریال
خرید کتاب در لینک زیر:
https://goo.gl/BvvfUq

 

پیشگفتار مترجمین

آگاهی و تسلط بر اصول طراحی و مبانی معماری منظر یکی از ارکان بهبود فضای زیست و ارتقای کیفی فضاهای باز و سبز شهری و پیرامون شهری است. دانشجویان در رشته‌های سه‌گانه مهندسی فضای سبز، معماری منظر، و مهندسی طراحی محیط زیست دروسی در زمینه اصول طراحی منظر می‌گذرانند، که کمبود کتاب‌های متنوع و جامع دانشگاهی که دربرگیرنده تمام موضوع‌های مورد نیاز باشد، به یکی از مشکلات مزمن تبدیل شده است. با وجود چاپ و انتشار کتاب‌های جدیدی در زمینه اصول معماری منظر در ایران که بیشتر آن‌ها محصول ترجمه اساتید و محققین علاقمند می‌باشد، همچنان کمبود منابع روزآمدی که مبانی تئوری را با مثال‌ها و تصاویر کاربردی تلفیق نموده باشد، حس می‌شود. کتاب اصول طراحی و مبانی معماری منظرنوشته پروفسور نورمن کی بوث
که خود استاد اصول طراحی منظر،مهندسی سایت برای معماران منظر، برنامه ریزی و طراحی سایت در دانشگاه ایالتی أوهایو در امریکا می‌باشد و به مدت ٣١ سال تدریس این دروس را در رشته معماری منظر عهده‌دار بوده است؛ این فرصت را در اختیار مترجمین قرار داد تا نسبت به ترجمه و انتشار این منبع علمی-کاربردی اقدام نمایند.
مترجمین که خود از دانش اموخته های رشته معماری منظر می‌باشند، سعی نمودند تا با ترجمه‌ای سلیس و روان این فرصت را در اختیار دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری قرار دهند تا با در دست داشتن یکی از قوی‌ترین کتب آموزشی-دانشگاهی اصول طراحی و مبانی معماری منظر، ارتقای کیفی طرح‌ها و پروژه‌های دانشجویی‌شان را سرلوحه کار خویش سازند.
ساختار کتاب به نحوی سازماندهی شده تا شکل‌ها و فرم‌های اصلی در معماری منظر را در قالبی نظام‌مند و دسته‌بندی‌شده به مخاطب معرفی نماید. در مورد هر فرم یا کیفیت هندسی، پس از معرفی ویژگی‌های خاص هندسی، به کاربردهای آن در معماری منظر اشاره مستقیمی شده است. به علاوه در آخرین قسمت هر فصل به دستور کارهای هر فرم به طور ملموس و حرفه‌ای اشاره شده است. این سازماندهی موجب می‌گردد که حتی مخاطبین آماتور و دانشجویان مقطع کارشناسی و حتی مهندسان مشغول به کار در ادارت دولتی و شرکت‌های خصوصی؛ بتوانند همچون شناگری در دریای فرم‌ها و اصول‌ طراحی منظر شنا نموده و حس غرق شدن در گردابی از فرم‌ها و اصول گیج‌کننده را نداشته باشند.
علاوه بر نحوه سازماندهی مطالب و کیفیت بسیار بالای مطالب هر بخش؛ نام بردن از پروژه‌های اجرایی و معماران منظر مطرح که نام‌شان در سرتاسر دنیا شناخته شده است، نقطه قوت دیگری است که باعث می‌گردد مخاطب در حین آشنایی و تسلط بر فرم‌ها و اصول طراحی معماری منظر؛ با کار معماران منظر نام‌آشنای جهان پیوند خورده تا در صورت نیاز با مراجعه به منابع برخط و با ورود به تارنمای شرکت‌های معماری منظر و سایر مراجع قابل دسترس، به طور عمیق‌تری با کیفیت کار افراد مطرح در این زمینه آشنا شود. این ویژگی کتاب به طور ویژه برای محققان و دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی ارزش فوق‌العاده‌ای دارد.
مترجمان این اثر امیدوار هستند که کتاب حاضر بتواند تاثیر قابل توجه و مهمی را در عرصه آموزش و پژوهش معماری منظر ایران به جای گذارد. لذا موجب کمال امتنان خواهد بود نظرات اساتید و دانشجویان و پژوهشگران ارجمند به مترجمان ارسال، تا در چاپ‌های بعدی مورد توجه و اعمال قرار گیرد.

با آرزوی ایرانی زیباتر و لطیف‌تر

مهندس رضا فرهادی دکتر سید محمد رضا خلیل نژاد

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

 • اینستاگرام
 • تلگرام
 • نرم افزار اندروید

کتاب ها و مجلات پیشنهادی