X

جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست
۱۳
دی ۱۳۹۵
ایمیل به دیگران

مدال طلای AIA / انستیتوی معماری آمریکا

American Institute of Architecs (AIA)

موسسه آمریکایی معماری

مدال طلا AIA بالاترین افتخار سالانه بنیاد AIA  است. شناسایی اشخاصی که کار آنها تاثیر به سزایی بر تئوری و طراحی معماری دارند از مهمترین اهداف این بنیاد است. شناسایی معتبرترین جایزه معماری در جهان، این مدال طلا تاکنون به افراد بسیار معروفی مانند فرانک لوید رایت، فرانک گری، جولیا مورگان و موشه سافدیه اهدا شده است.

مدال طلا AIA به تنها به یک فرد (فوت شده یا در قید حیات) اهدا می شود، یا به دو نفر که یک کار واحد (مشترک) معماری برجسته خلق کرده باشند.

بخش های مختلف AIA  تشکیل شده از  کمیته دانش یا اعضای حمایت کننده ای که از طریق درخواست قانونی نامزد می شوند.

فقط یک مدال در هر سال اهدا می شود. زندگی دریافت کنندگان مدال طلا به طور خودکار باعث ارتقای عضویت آنها می شود و به افراد واجد شرایط، عضویت افتخاری و برخورداری از کمک هزینه موسسه تعلق می گیرد.

اعضای موسسه AIA شامل هیئت مدیره، شورای راهبردی، و اعضای شرکت ها که  نامزد شده اند.

هدف اهدای مدال طلا AIA

هدف این جایزه ارائه راهکارهایی در جهت تغییر مثبت بر قدرت طراحی.

بالاترین هدف این جایزه توانمنذ سازی معماران و طراحان حرفه ای است. اعضای تیم سعی در حمایت از ارزش معماری دارند و ارزش یک معمار  و طراحی خوب را اشتراک می گزارند. هر ساله  صدها دوره آموزشی از طریق موسسه AIA برگزار می شود که هدف آن آموزش صنعتی است. بالاترین هدف از برگزاری این رقابت ترویج تنوع در  حرفه و کار معماری است و سعی بر جذب همکاران خلاق، نوآوری و ارائه منابع جدید بوده است.

اعتقاد این رقابت بر این است که معماری در هر مکانی وجود دارد.

خانه ای که در آن زندگی می کنیم، مکانی که کودکان ما برای تعلیم به آنجا می روند، بیمارستان ها، موزه ها، استودیوم ها، اداره ها، کارخانه جان و مغازه ها.

مکانی که در آن زندگی می کنیم جامعه ما را شکل می دهد و به ما کمک می کند تا تندرست باشیم و در امنیت به سر ببریم، بهتر وزیرکانه تر کار کنیم، با یکدیگر همکاری کنیم و رویاهای بزرگی داشته باشیم.

این حس همه ما را در بر می گیرد و  این قدرتی است که آینده را تغییر می دهد.

پروژه گالری بین الملی سینزبری

پروژه گالری بین الملی سینزبری

دنیس اسکات و رابرت ونچوری برنده سال 2016 مدال طلای AIA

موسسه معماری آمریکا (AIA) به گسترش عدالت و گنجاندن تنوع در حرفه معماری  و این عمل را از طریق حقوق صاحبان سهام اختصاص داده شده. رهبری، تنوع، و شمول یک فرد حرفه ای، قوی تر برای آینده ایجاد کند.

این موسسه دنیس اسکات و رابرت ونچوری را به عنوان برنده مدال طلای سال 2016 اعلام کرد.

توسط AIA این دو برای “پروژه های ساخته شده خود و همچنین  خلاقیت پروژه آنها برای استفاده از سبک برای پست مدرنیسم در ماکان و ایجاد یک روند تغییر و تحول رسمی در معماری قابل توجه است.

اسکات و ونچوری تا کنون نخستین زوج دریافت کننده این مدال طلا هستند؛ بعد از آن که در سال 2013 موسسه اجازه اریه پروژه مشترک برای مسابقه را صادر کرد.

رابرت ونچوری برنده سال 2016

رابرت ونچوری برنده سال 2016

پل ریور ویلیامز برنده مدال طلای AIA در سال 2017

هم اکنون زمان آن است که موسسه آمریکایی معماری برنده مدال طلای AIA  را آشکار کند، جایزه و مدالی که افتخار هر فرد برجسته ای است که به پاایستاده و کارهای تاثیرگذاری در معماری صورت می دهند، این امر چه در طراحی معماریو چه در زمینه تئوری قابل بررسی است. برای سال 2017  مدال به پل ریور ویلیامز (پس از مرگ وی، ایشان در سال 1980 در سن 85 سالگی درگذشت). اهدا می شود. ریور اولین آفریقایی- آمریکایی دریافت کننده این مدال است.

پول ریور ویلیامز برنده مدال طلای سال 2017

پول ریور ویلیامز برنده مدال طلای سال 2017

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • نرم افزار اندروید