X

جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست
۲۴
دی ۱۳۹۵
ایمیل به دیگران

دو سالانه (بینال) ونیز

دو سالانه ی ونیز در سال 1980 تاسیس شد اگرچه بینال ونیز در قسمت هایی از هنر از سال 1968 بوده است . دو سالانه ی ونیز فرصتی است برای پرداختن به جنبه علمی معماری که در زمان معاصر در حال رخ دادن است . همچنین بینال ونیز به عنوان فرصتی برای به نمایش گذاشتن پروژه ها و طراحی های شاخص معماران و طراحان است .

این بینال بصورت دو سال در میان با تم های مختلف در یک باغ تابستانی برگزار می شود . در حال حاضر دوسالانه ونیز در باغ دو سالانه برگزار می شود . دو سالانه ونیز در سال های فرد به هنر  در سال های زوج به معماری اختصاص دارد .

در دوسالانه‌ ، معماران مدعو ، ‌همانند کیوریتورها ، باید به درگرفتن بحث‌ها کمک کنند،‌ بحث‌هایی که در آن معماری ، با به اشتراک گذاشتن دانش ، می‌تواند عامل ارتقای کیفیت زندگی باشد .

venice-architecture-biennale-2016-dezeen_1568

دوسالانه معماری ونیز بی‌تردید یکی از برترین رویدادهای معماری است. این رویداد که گردهمایی بیش از ۶۰ کشور است، فرصتی را در اختیار معماران، عکاسان، هنرمندان، منتقدان و محققان قرار می دهد تا آخرین ایده‌هایشان را نمایش دهند و به کاوش در مرزهای جدید معماری بپردازند سرزندگی معماری از همین نگرش پویا به محدوده‌های مختلف معماری ناشی می‏‌شود، محدوده‌هایی که در پهنه‌ی بخش های مختلف جهان گسترده شده و نشان می‌دهد معماران چگونه به نیازهای خاص و نو پاسخ می‌­دهند . این رویداد دوسالانه در نظر دارد تا بار دیگر به گسست میان معماری و جامعه شهری، که در دهه‌های اخیر تنها از دید معماری بدان نگریسته شده و هنوز هم برای دیگران غیرضروری به شمار می‌آید، واکنش نشان دهد.

deutscher-pavillon-biennale-venedig

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • نرم افزار اندروید