X

جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست
۲۷
دی ۱۳۹۵
ایمیل به دیگران

جایزه میس وندروهه (award mies van der rohe)

اتحادیه اروپا در سال 1987 جایزه معماری معاصر میس ون دروهه را به رسمیت شناخت .این جایزه دو سالانه به نمونه های عالی از معماری تعلق میگیرد . جایزه میس وندروهه با هدف بالا بردن آگاهی از برتری در زمینه معماری ، جلب توجه به کمک های حرفه ای اروپا در توسعه مفاهیم جدید معماری ، تکنیک ها و فن آوری می باشد .

Ludwig_Mies_van_der_Rohe

جایزه ی میس وندروهه ( Mies van der Rohe Award ) جایزه ی ایست که هر دو سال یکبار ، از طرف بنیاد میس وندروهه در باسلونای اسپانیا و اتحادیه ی اروپا به برترین کارهای معماری اجرا شده در اروپا داده می شود . از سال 1987 تا کنون ، این جایزه ی 60000 یورویی ، که یکی از بزرگترین جایزه های مربوط به معماری در اروپاست ، به کارهایی که حداقل ۲ سال از اجرا شدنشان می گذرد داده می شود . علاوه بر این جایزه، یک جایزه ی 20000 یورویی هم برای معماران جوان و مستعد پیش بینی شده است . هر اثر برگزیده به علاوه جایزه نقدی یک مجسمه فراخوانی میس ون در روهه نیز در غرفه بارسلونا دریافت خواهد کرد . این مجسمه نماد اصلی جایزه برنده این مسابقه می باشد . این بنیاد با مشارکت میس ون دروهه و اتحادیه اروپا در بارسلونا پایه گذاری شده است .

این بنیاد از طرف 15 موسسه معماری و یک کمیته متشکل از 31 کارشناس از کشور های مختلف پشتیبانی می شود . هدف از تشکیل این بنیاد تولید معماری با کیفیت بالا توسط حرفه ای های اروپا و توسعه ایده ها ، نوآوری و فناوری های جدید در این عرصه است .

به تازگی نیز بنیاد میس ون دروهه فهرستی از ۳۰ پروژه برگزیده را که قرار است برای افتتاحیه جایزه معماری استعداد جوان (YTAA) در سال 2016 را منتشر کرده است . بیش از 200 پروژه از 100 مدرسه معماری به ثبت رسید ،که در آخر توسط داوران مسابقات 30 طرح برای رقابت انتخاب شد ، در اخر ، در روز 28 اکتبر 2016 در تیاترو پیکولو واقع در آرسناله ونیز به عنوان بخشی از بینال ونیز (۲۰۱۶) ۳ طرح برتر انتخاب خواهد شد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • نرم افزار اندروید