X

جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست
۴
بهمن ۱۳۹۵
ایمیل به دیگران

جایزه معماری جین درو

جایزه معماری جین درو

جایزه معماری جین درو با مباحثه ای بین موسسه سلطنتی معماران بریتانیا (RIBA) و گروه زنان معمار  و موسسه هنر انگلستان آغاز به کار کرد. جایزه معماری جین درو در ژانویه 1998 در موسسه هنرهای معاصر لندن در یک مراسم با شکوه برگزار و راه اندازی شد. این جایزه با هدف به رسمیت شناختن تنوع و گوناگونی در معماری ونیز ارتقای نوآوری به وجود آمد. این جایزه  به افتخار معمار خانم انگلیسی جین درو که در 1996 درگذشت؛ به نام ایشان نامگذاری شده است.

از دستاوردهای این جایزه تشویق زنان به خودباوری و انجام تمرین معماری برای اولین بار است. اولین استاد تمام خانم دانشگاه هاروارد و موسسه تکنولوژی ماساچوست از حمایت کنندگان اصلی این امر به می آید.نامزدهای این جایزه توسط RIBA  و هیئت منصفه اعلام و در مراسم نهایی برنده اصلی اعلام می شوند. برنده جایزه نقدی به ارزش 10.000 یورو دریافت می کند. در سال 1998 برنده علاوه بر جایزه نقدی یک مجسمه از ادواردو پائولوتزی نیز دریافت داشت. این جایزه تحت صلاحیت مجله معماران است. برندگان توسط شورای زنان معمار که توسط هیئت داوران انتخاب شده اند معرفی می شودند. با توجه به دستورالعمل اجرایی در سال 2013 این جایزه به عنوان ” کمک به وضعیت زنان در معماری” به رسمیت شناخته شد.

 

کاترین فیندلی، دریافت جایزه برای " سهم برجسته وی برای بهبود وضعیت زنان در معماری"

کاترین فیندلی، دریافت جایزه برای ” سهم برجسته وی برای بهبود وضعیت زنان در معماری”

برندگان جایزه جین درو

2016 اودیله دک معمار، بنیانگزار استودیو دک، دریافت جایزه برای “راه اندازی بنیاد قوی خلاقیت و ایجاد روحیه مدافع از قوانین برابری.

2015 گروه معماران گرافتون و ایوان فارل و شلی مک نامارا، دریافت جایزه برای ” نبودن ترس در زبان زنانه و تولید ساختمان های قوی با اعتقاد راسخ”

2014 کاترین فیندلی، دریافت جایزه برای ” سهم برجسته وی برای بهبود وضعیت زنان در معماری”

2013 جیریچنا، دریافت جایزه برای ” سهم برجسته وی برای بهبود وضعیت زنان در معماری”
2012 زاها حدید، دریافت جایزه برای ” سهم برجسته وی برای بهبود وضعیت زنان در معماری”  و نیز طرحی به عنوان ” سقف شیشه ای برای هر کسی” او اولین زن برنده جایزه پریتزکر است.
1998 کاترین گوستافسون، معمار منظر، دریافت جایزه برای “کار با بدن ، طرح وی به عنوان پاهای باز در مرز حساسیت فردی و گروهی”

طرح اودیله دک، برنده جایزه معماری جین درو 2016

[©(c)Roland Halbe; Veroeffentlichung nur gegen Honorar, Urhebervermerk und Beleg / Copyrightpermission required for reproduction, Photocredit: Roland Halbe]

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • نرم افزار اندروید