X

جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست
۶
بهمن ۱۳۹۵
ایمیل به دیگران

جایزه بین المللی معماری موریاما رایس

جایزه بین المللی معماری موریاما رایس

ریموند موریاما، FRAIC ،  معمار موسسه سلطنتی معماران کانادا (RAIC) و بنیاد رایس  (RAIC) ، جایزه بین المللی معماری موریاما رایس را در سال 2014 ایجاد کردند.

هدف جایزه بین المللی معماری موریاما رایس

هدف اصلی این جایزه افزایش قدرت بین المللی موسسه رایس و حرفه معماری کانادا و نیز تشویق معماران کانادا به رشد در عرصه جهانی، است. برای به رسمیت شناخته شدن طرح و ارسال آن برای داوری بایستی مسائل مختلفی را در نظر گرفت؛ از جمله زمینه اجتماعی طرح و ارزش های انسانی مانند عدالت، احترام و برابری. جایزه بین المللی موریاما رایس معتقد است که ارزش های اجتماعی معماران می تواند طرح های متفکرانه آنها را پرورش دهد. این جایزه منحصر به فرد بر روی کیفیت ساختمان های در حال استفاده تمرکز می کند. این امر خود در رابطه با چگونگی ساخت بنا و ایجاد فرصت برای افراد و جوامع است.

موسسه سلطنتی معماران کانادا (RAIC)

موسسه سلطنتی معماران کانادا (RAIC)

میزان جایزه بین المللی موریاما رایس

جایزه بین المللی موریاما رایس هر دوسال برگزار می گردد. این جایزه شامل مبلغ 100.000 دلار کانادا و یک مجسمه دست ساز طراحی شده توسط طراح کانادایی Wei Yew.  مجسمه طراحی شده تفسیر منحصر به فردی، از چشم انداز کانادا ارائه می دهد. این جایزه به یک معمار، یک تیم از معماران، و همکاری معماران، در هر نقطه از جهان، تعلق می گیرد. برخی مسائل و ضوابط در جوایز معماری مشترک هستند؛ اما در مورد جایزه موریاما آنچه که تعجب آور است و قابل قیاس با دیگر جوایزبین الملی است؛ مبلغ نقدی جایزه مرد نظر است. این پول  (100.000 دلار کانادا) در نوع خود یکی از بزرگترین جوایز جهان محسوب می شود. این مبلغ بسیار بیشتر از جایزه پریتزکر،  جایزه میس وان دروهه، مدال آلوار آلتو و مدال طلای سلطنتی است. هنگامی که این جایزه ایجاد شد، جایزه استرلینگ RIBA در سال 2013 مبلغ 20.000 یورو بود. پس از آن جایزه موریاما رایس را اسراف و قصدی برای مورد توجه قرار گرفتن تلقی کردند.

ریموند موریاما بنیانگذار جایزه بین الملی معماری موریاما رایس

ریموند موریاما بنیانگذار جایزه بین الملی معماری موریاما رایس

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • نرم افزار اندروید