X

جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست
۲۲
دی ۱۳۹۵
ایمیل به دیگران

جایزه بنیاد سینتاس

جایزه بنیاد سینتاس

جایزه بنیاد سینتاس یک کمک هزینه تحصیلی است که هر ساله  به رشته های مختلف مانند معماری اهدا می شود. این جایزه از سال 1963 توسط بنیاد سینتاس تاسیس شد. مبلغ این کمک هزینه 10000 دلار آمریکا است.

این جایزه هر ساله به هنرمتندان خلاق و کوبایی نسب که در خارج از کوبا زندگی می کنند اهدا می شود. بنیاد سینتاس  با بودجه ای که از املاک  اسکار بی سینتاس سفیر سابق کوبا در  ایالات متحده بوده است تاسیس شد.

وی یک صنعتگر برجسته و حامی هنر بود. کمک هزینه های تحصیلی سینتاس برای ایجاد دستاوردهای خلاق و تشویق هنرمندان به توسعه فعالیت می کند. زمینه این جایزه در هنرهای معماری، موسیقی و هنرهای تجسمی و ادبیات است. فعالیت های امروز بنیاد سینتاس درست مطابق به خواسته های اسکار بی سینتاس عمل می کند. هدف او منظور تشویق بیان هنری و قدردانی با ارائه کمک های مالی به هنرمندان، معماران، آهنگسازان و نویسندگان خلاق از تبار کوبا  که خارج از کوبا زندگی می کنند؛ بوده است. با این امر هنر در دسترس عموم قرار می گیرد.

بنیاد سینتاس

بنیاد سینتاس

فهرستی از همراهان ها Cintas به عهد به استعداد و خلاقیت مردم کوبا و نوادگان خود را که از سال 1959. ها Cintas بنیاد خارج از جزیره زندگی کرده اند است قدیمی ترین نهاد در ایالات متحده اختصاص داده شده به حمایت از هنرمندان از خارج از کشور کوبا .

میراث اسکار سینتاس برای توسعه هنرمندان در خارج از کوبا بیش از 50 سال فعالیت می کند.  این بنیاد به بیش از  300 فرصت مطالعاتی و کمک های مالی به نویسندگان خلاق، معماران، آهنگسازان، هنرمندان تجسمی و فیلم سازان، که بسیاری از آنها بعدا به  شهرت ملی و بین المللی به دست یافتند شده است.

بنیاد سینتاس- حامی هنر

بنیاد سینتاس- حامی هنر

اسکار بی سینتاس

اسکار بی سینتاس در 1887 در لاگراند در کوبا متولد شد وی یک نجیب زاده برجسته بود که به عنوان سفیر کوبا در ایالت متحده بین سال های 1932 تا 1934 درین سمت خدمت کرد. او در لندن تحصیل کرده است و مدیر کارخانجات بسیاری است و نیز مدیریت شرکت راه آهن در کوبا را نیز بر عهده داشته است.

اسکار بی سینتاس موسس بنیاد سینتاس

اسکار بی سینتاس موسس بنیاد سینتاس

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • نرم افزار اندروید